Češi žijící v cizině Španělsko

10 přikázání pro ty, kteří chtějí žít ve Španělsku

[su_wiloke_sc_company_website]

Toužíte se odstěhovat do slunného Špáňa a přemýšlíte čím začít? Tady jsou naše rady jak nejlépe zapadnout.

Hned co budete mít zařízené stěhování, zabydlený nový domov a vybalené věci, měli by jste zjistit jak nejlépe zapadnout. Je dobré připravit se a dodržovat několik jednoduchých pravidel, abyste se v této zemi cítili co nejvíc doma.

1. Pot, slzy a fotokopie

Když zařizujete úřední věci, vždy si vezměte mnoho a ještě víc kopií absolutně všeho co se alespoň trochu týká věci. Samozřejmě, že v souvislosti s institucemi pojem “všechny papíry” je nesmysl. Protože tohle nikdy nekončí. A možná si vemte sebou i trochu čerstvé krve. Co kdyby po vás někdo chtěl kromě kulatého razítka ještě podepsat se krví? 

2. Tvoje játra ztrestají děti

Vaše dítě pošlete do místní školy, aby se naučilo žvatlat stejně jako to dělají ostatní. Od kamaráda děcko dostalo pozvánku na oslavu narozenin. Už už začínáte jásat: “Hurá, mám volné odpoledne!” Ne, chyba lávky. Etiketa rodičovských party je jiná. Budete vyzváni k účasti. Zatímco si budou vaše děti hrát na ulici (v jakémkoli počasí), vy dospělí budete jíst ruský salát (tak se říká obyčejnému vlašáku) a popíjet domácí víno. Za vaše zničená játra můžou děti. 

https://www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/?externalpartner=10000430

3. Neotrávíš manželku bližního svého

Na večírek nikdy nenoste jiného, než španělské jídlo. Jinak může získat cejch jedovatosti, asi jako kdybyste navařili z novičoku (jste přece z Ruska, ne?). Každý, kdo to jídlo uvidí, bude chtít vysvětlit, co to je a jak se to vaří. Nikdo to ale nebude jíst. Nadšeně vám to pak zabalí zase zpátky na cestu domů. Tam si smutně pár dní posedíte s pohledem na plnou ledičku, než to nakonec vyhodíte. Ahoj knedlo vepřo zelo.

4. Nebudeš frustrován

Ať vás ani nenapadane se domnívat, že dopoledne je ideální doba pro odskočení si do banky, k lékaři nebo na úřady. Zaseknete se ve frontě. Vždycky. V bance budete ve frontě poslouchat o bolestech, ve frontě u doktora o finančních problémech a ve frontě na radnici se dozvíte o manželských problémech.

iamge

5. Nikdy nebudeš nic pořádat v srpnu

Nikdy se o nic nepokoušejte v srpnu. Španělsko má kompletně zavřeno. Instalatér, pokrývač, gynekolog i právník. Všichni, se kterými potřebuje mluvit, jsou na pláži.

Slavný španělský toreador Fran Rivera (něco jako hispánský Tom Cruise) s rodinkou na pláži v Cádizu. Foto: Profimedia, Splash

6. Vypěstuješ si pocity méněcennosti

Proboha, nikdy nechoďte na pláž v srpnu. Kromě toho, že tam budou všichni ostatní (viz bod 5), budete se cítit beznadějně neschopní. Příprava španělských plážových sendvičů je nedostižné umění. Obrovské rodiny vedle vás budou mít čerstvý salát, na dřevěném uhlí připravovanou paelu a studené pivo, kávu, koláče a krásný ubrus. Cítíte jak padá sebevědomí?

7. Budeš asertivní

Zapomenete na zdvořilosti. “Prosím” a “děkuji” vás nikam nedostane. Jestli chcete další pití, práskněte se sklenicí tvrdě na pult. Budete se muset naučit být hlasitější, tvrdší a silnější.

8. Staneš se udavačem

Buďte připraveni všem v místnosti říct kolik vyděláváte, kolik dlužíte bance, kolik vážíte a všechno o vašem sexuálním životě. Podrobně.

9. Budeš uctívat miniaturní lidi

Nikdy nečekejte, že zažijete rozkoš, kdy si rodiče dopřáváji klidnou romantickou večeři a děti  poslali spát. Ne! Děti zůstanou vzhůru tak dlouho jako všichni ostatní a jsou jen šťastně nevnímány. Přesto, že křičí a poskakují u vašeho talíře. Skousněte to. Jestli se ohradíte, je to jen na vaše vlastní nebezpečí. Nejspíš budete pokládáni za bezcitnou stvůru.

Dělejte, že se to nestalo. Foto: Profimedia, Stock Budget

10. Staneš se samolibým

Užívejte si ty tisíce hodin slunce (více než 2500 ročně, u nás jen cca 1400). Vaše šíje se uvolní od stresu a nasbíraných starostí. Nikdy nic moc dopředu neřešte a nestrašte “ale co když…” Místo toho jen život nechte plynout a počkejte co se stane. Udržte si zdavý obdiv k fotbalu a lokálním slavnostem a vychutnávejte si velkorysé množství čerstvého ovoce a zeleniny. Váš nový život je tady. Mimochodem, dobrá volba.

Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK