Kulturní šok Počasí

15 turistických utrpení. Na dovolené je všechno horší

[su_wiloke_sc_company_website]

Pokud nemáte peníze nebo čas na dovolenou, přečtěte si tento článek. Udělá se vám líp. Tady je 15 turistických utrpení těch, kteří tam právě jsou.

Život turistů není žádný med. Vyžaduje obrovské finanční částky, utrpení, odepírání si, oběti. Jak to všechno můžeme snést?

 1 

Dobrovolně povinně, ráno musí všichni turisté vstávat na snídani. Jsou vězni hotelového rozmazlování.

 2 

U snídaně připadají v úvahu jen tři možnosti:
1/ Je to hnusné,
2/ je to sice dobré, ale je toho málo,
3/ je to švédský stůl bez omezení, takže se nebozí rekreanti pak nechutně přejí a celé dopoledne je jim špatně.

https://www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/?externalpartner=10000430
 3 

Turisté musí chodit na místa, která je vlastně vůbec nezajímají. Jen proto, aby si splnili smysl toho, proč tam jsou. Kdy naposledy se doma rozhlíželi po nějakých budovách a četli si, kdy a kdo je postavil? A proč to pak dělají na dovolené? Většinou k tomu všechny nutí vtíravá myšlenka: Když už jsem tady, byla by to škoda… Škoda čeho?

image
Takhle že vypadají šťastní a uvolnění lidé? Ne, tohle jsou zodpovědní a soustředění lidé ″v práci″. Turisté v Barceloně.
 4 

Musí se vyrovnávat s jet lagem a po příjezdu domů znovu ještě jednou.

 5 

Musí bojovat se zdravotními problémy způsobenými příliš rychlým přesunem do úplně jiné podnebné a stravovací kultury. Po zemi do Thajska už nikdo nejezdí.

Dvouletý šimpanz Do Do přikurtovaný řetězem v soukromé zoo na okraji Bangkoku. On a jeho mladší bratříček fungují jako živá dekorace exotického “fotoateliéru”. To je ale švanda.


Pořiďte si cestovní pojištění celoroční. Ušetříte a nemusíte na to myslet. Díky našemu webu teď máte 50% slevu. Celý rok za 806 Kč Klikněte tady a zadejte slevový kód: SLAVANAZDARVYLETU50 a zaškrtněte dlouhodobé pojištění / platba ročně. 

 6 

Nikdo jim nerozumí a místní se na ně koukají skrz prsty. Jsou to stále ti „cizinci“, ať už si namlouvají cokoli o zapadnutí do místní kultury.

 7 

V chudých státech se je pokoušejí automaticky oškubat, v bohatých státech je pro ně draho.

 8 

Neustále musí hledat místa ideálních záběrů zapadajícího slunce, takže nemají čas dívat se, jak to tam doopravdy vypadá.

 9 

Jsou ve stresu z nového a musí se vyrovnávat se spoustou podnětů a úkolů, které mají doma zautomatizované. Koupě lístků na metro může vyžadovat heroické úsilí a stres.

 10 

Utrácejí peníze navíc oproti tomu, když jsou doma. Tak i tak jim doma běží nájem a všechny ty nutné věci podpory životních funkcí.

 11 

Všude je jich plno, takže je iritují ostatní turisté a navzájem si překážejí a nenávidí se.

MHD v Singapuru má jasně výmluvnou zkratku (Mass Rapid Transit). Konečně jsme pochopili, k čemu je cestovní pojištění na smrt.
 12 

Musí si namlouvat, že je to turistikování baví, i když jsou z toho všeho nešťastní a vystresovaní.

 13 

Až na dovolené se ve všem tom stresu a novém prostředí ukáže, že jejich partner je debil.

Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat
 14 

Jsou zklamaní a naštvaní, protože doma je vždy jako na potvoru zrovna hezčí počasí než v tom opěvovaném „Špáňu“.

 15 

Jsou zklamaní a nemocní z toho, že to tam vypadá jinak než na Instagramu (Oficiálně se to jmenuje pařížský syndrom. Postihuje především japonské turisty, ale princip funguje na všechny. Vzniká to tehdy, když se zidealizovaný vysněný obraz místa střetne s realitou.)

Uff, a někdy příště hejt na ty, co pořád dřepí doma ?

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK