Tipy a triky Zdraví

6 nejlepších aplikací pro hledání toalet. Thajsko, Singapur i Malá Strana

  • Instagram index
    6
  • Party faktor
    1
  • Úleva
    10
[su_wiloke_sc_company_website]

V USA problém nelidsky nutkavé potřeby řeší Starbucksy, v Indii zase chodník. Co když ale jde opravdu do tuhého? Náš výběr nejlepších aplikací, díky kterým v cizině najdete úlevu. Aspoň na chvilku.

Tohle ocení nejen slečny s maličkými močáčky. Všechny aplikace jsou zdarma.
Na fotce nahoře toaleta na letišti Suvarnabhumi v Bangkoku.

image
V Brně, Polsku, Aténách i v Japonsku. Tahle appka má skvělou databázi. A jako u většiny ostatních otevřete mapu a naviguje vás to k cíli.
Flush

Univerzální a globální

Náš favorit. Pokrytí úplně celého světa, obrovská rychlost hledání a zobrazování, a dokonce offline režim, když třeba v Japonsku nemáte data. Informace o místech jsou ale velice strohé, je vidět, že je databáze tvořena uživateli. Fajn je možnost rozkliknutí místa, které se otevře v aplikaci Mapy a nabídne trasu, jak se tam dostat.

Stažení iOS verze tady. Pro Android stahujte tady. Web vývojáře tady.

image
Přidávat místa může kdokoli z nás, ale nejspíš jediná databáze vytvářená profesionálně. Jokohama nic, ČR nejlepší.
WC Kompas

Nejlepší v Česku

Pokud by tohle mělo stejně globální databázi jako Flush, byl by to jasný vítěz. Skvělá česká appka, primárně s pokrytím naší republiky a přilehlého okolí. Příjemné grafické rozhraní, různé druhy ikonek podle typu toalet. Zjistíte, jestli má toaleta bezbariérový přístup, kolik ístojí vstup, případně jestli je potřeba si někde vyzvednout klíč. Celé to bylo vytvořeno pro pacienty s IBS (syndrom dráždivého tračníku). Je vidět, že to není plněno jen tak halabala masou lidí.

Vstup přes webové rozhraní tady. iOS verze tady. Android.

image
V ČR nic, v Thajsku hodně. Často ale není uvedeno nic bližšího k tomu, kde to místo hledat. Věděli jste, že v Thajsku nejsou toalety automaticky pro obě pohlaví?
Sloní pitítko v Botswaně. Turistický komplex kde je to vyfocené se jmenuje Elephant Sands Lodge. Tato turistická lokalita má i bazének, ale ten je slaný. Takže vzhledem k tomu, že dům nemá střechu, volba je jasná.
image
Nebyli jsme tam, ale místo kam v Botswaně chodí sloni na záchod, má na TripAdvisoru 4 hvězdy. Docela lákavé.
Toileto

Do Thajska povinnost

Thajský  vyhledávač veřejných záchodů. Asijské státy jsou s toaletní infrastrukturou obecně problém a každý, kdo se někdy nervózně kroutil v Bangkoku někde v nadzemce mezi MBK a Central Worldem, o tom ví své. Jestli nechcete vymetat jen restaurace, tato appka je must have.

Aplikace vzniká lokálně, takže nápisy jsou často v thajštině. Alespoň můžete jméno místa ukázat lokálům, kteří mívají s latinkou problémy. Tedy pokud nějaké nápisy jsou. Hodně totiž záleží na tom, jestli máte štěstí a narazíte na WC, které zadal nějaký inteligent. Dost často je to jen zabodnutý pin v mapě a označený „záchod“ bez dalších podrobností a jména budovy/podniku. Tohle je problém komunitně vytvářeného obsahu. Kliknutí vás hodí do Apple Map nebo Google Map pro vyhledání trasy.

Je to bohužel jen pro iOS. Link so App store tady.

image
Místa jsou mnohem lépe lokalizovaná než v thajské appce. A není to jen tím, že je to v latince :-).
Out & About

Austrálie, Zéland a Singapur

Skvělá databáze tisíců míst pro Austrálii, Nový  Zéland a Singapur. Bohužel developer je poněkud komerčně nepřátelský, takže na webovky se z Česka nedostanete ani pomocí VPN. Zadejte si vyhledat v AppStore název a případně spojení „WC finder“ a hledejte podle ikonky. Trošku zmatené přepínání mezi státy, nevidíte vše najednou. Ale vlastně to vůbec nevadí. Nic víc se nám nepodařilo zjistit.

Jen pro iOS. Hledejte v Apple AppStore.

image
Je to čistě jen Budapešť, ale vzhledem k nesrozumitoelnosti místní řeči, se každá komunikační pomůcka může hodit.
https://www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/?externalpartner=10000430
Budipest

Když hledáte pravý kürtőskalács (tedy trdelník)

Stejně jako ve WC kompasu najdete u jednotlivých míst více informací než u Flushe. Ceny vstupů a občas otevírací doby. V této aplikaci můžete i hvězdičkovat, jak moc se vám to tam líbilo. Zatím tam moc hodnocení není, ale použitelné to rozhodně je!

Verze iOS tady. Androidí záchodky jsou tady.

image
Německo, Morava, Japonsko i pár vtipných fotek záchodů. Škoda že to neni maličko rychlejší.
Toilet Finder

Univerzální, globální

Globální alternativa a předchůdce Flushe. Appka je ale už dost zastaralá, a tak se místa v mapě ukazují se zpožděním, což ve chvíli, kdy jde o všechno, trochu irituje. Nicméně databáze je podobně rozsáhlá jako Flush (resp. tvrdí, že dokonce větší), takže pro kombinování obojího se hodí. Appka má dokonce sekci fotek zábavných toalet. Je to ale jen pár legračních míst,  která nejde přesně lokalizovat, takže spíš taková legrácka na… hajzlík.

JablkaHrušky.

Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK