Počasí

Afrika a Střední východ. Nejlepší doba kdy vyrazit

[su_wiloke_sc_company_website]

Afrika není jen horko, ale i mrazivé a křišťálově čisté výhledy v horách a nesnesitelné vlhko v tropech. Víme, kdy a kam vyrazit!

Sestavili jsme žebříček populárních turistických destinací Afriky a Středního východu a propočítali doporučení, kdy kam vyrazit. Zohledňujeme podnebné podmínky, ale i kolísání cen v důsledku turistické sezóny. Náš průzkum vychází z mixu dostupných databází a především z našich dlouholetých zkušeností. Tady je náš verdikt.

Na fotce nahoře je pobřeží berberské vesnice Sidi Kaouki. To je malé přímořské letovisko s výjimečným výhledem na Atlantický oceán a obklopené arganovými lesy. Je to kousek jižně od Essaouiry v Maroku.

iamge
Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat

Podnebí většiny Středního východu je všude podobně stejně suché a teplé, s výjimkou Sahary (kde je to ostřejší). Čím plošší je krajina, tím bude i teplejší počasí, především v létě. Takže pokud jste nemáte rádi horko (a chcete jet do Afriky :-), vydejte se do hor, kde bude nadmořská výška pracovat pro vás. Taky třeba pomůže to, že zelenější a vlhčí jsou pobřežní oblasti – a chladnější.

https://www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/?externalpartner=10000430

Západní Afrika je suchá a horká v Sahelu (to je oblast na jižním okraji Sahary, předěl mezi Saharou a africkými tropickými pralesy), až po horké a vlhké podnebí podél tropického podnebí. Čím blíž pobřeží, tím větší jsou srážky. Léta jsou dusná a nedýchatelná a zimy suché a chladnější. Stejně jako ve většině Afriky se vyhněte období dešťů. Srážky způsobují, že je špína blátivá a cestování obtížnější. Taky budete muset víc řešit komáry.

iamge


Pořiďte si cestovní pojištění celoroční. Ušetříte a nemusíte na to myslet. Díky našemu webu teď máte 50% slevu. Celý rok za 806 Kč Klikněte tady a zadejte slevový kód: SLAVANAZDARVYLETU50 a zaškrtněte dlouhodobé pojištění / platba ročně. 

Východní a střední Afrika to jsou přesně ty tropy, kde jsou vzduch i lesy tak husté, že by se daly krájet mačetou. V nejsevernější části, v okolí Afrického rohu (Somálského poloostrova) je horko. Některé oblasti, jako například Danakilská proláklina pod úrovní hladiny moře patří mezi nejteplejší místa na Zemi. V horách si užijete nejčistší výhledy na krásy Etiopské zimy.

V jižní Africe nezapomínejte: čím víc na jihozápad, tím chladněji bude v zimě. Od dubna do října, a pak na podzim a v zimě je tu obvykle nejpříjeměji. Bez deště, teplé slunečné dny a chladnější noci. Prší od listopadu do března a je to příjemné podle toho, jak vysoko jste nad mořem.

Madagaskar v Indickém oceánu je obrovský ostrov s pestrým podnebím. Jestli chcete projet celý ostrov, jeďte v září nebo v říjnu. A pokud narazíte na pořádný slejvák, jižní Afrika vám ukáže jedny z nejkrásnějších bouřek na světě.

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK