Počasí

Asie: nejlepší doba kdy vyrazit. Bangkok, Teherán, nebo Bali?

[su_wiloke_sc_company_website]

V Asii jsou státy jako Šrí Lanka, kdy jednu stranu ostrova prolejvá monzunová sezóna a na druhé je dokonale krásně. Víme, jak se v tom vyznat.

Sestavili jsme žebříček populárních asijských turistických destinací a propočítali doporučení, kdy kam vyrazit. Zohledňujeme podnebné podmínky, ale i kolísání cen v důsledku turistické sezóny. Náš průzkum vychází z mixu dostupných databází a především z našich dlouholetých zkušeností. Tady je náš verdikt.

https://www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/?externalpartner=10000430
iamge

Zimy střední Asie jsou chladné. Časté je dokonce i sněžení. Prostě tvrdé kontinentální podnebí se vším všudy. Naopak v jižní Asii je vše teplejší a vlhčí. Část roku počítejte s teplem a monzunovými dešti, které střídá období sucha. Klima je tu extrémě rozmanité. Ve velkých zemích jako Indie je tropické podnebí na jihu a mírný pás na severu. V předhůří Himalájí počítejte s vysokohorskými specifiky. Pěší turistika bude nejlepší před monzuny od února do května, nebo po nich, od října.

image
Dělníci čistí misky ve městě Hoi An. Řeku v listopadu (2017) rozvodnily silné dešťě tajfunu Damrey. Zemřelo 69 lidí.
iamge

V tomto regionu se pohybuje počasí od mírného pásu Japonska až po tropické Borneo na jihu. Jihovýchodní Asie má tropické klima s množstvím srážek, s výjimkou severnějších horských oblastí, kde je počasí chladnější. Severní část kontinentu je rozmanitější. V zimě může být v Japonsku velmi chladno – s vynikajícím lyžováním a SNB! Počasí je v této části Asie na rozdíl od Evropy a severní Ameriky mnohem méně stabilnější.

Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK