Češi žijící v cizině USA

Češka v USA: moje první rande

  • Instagram index
    3
  • Party faktor
    5
  • Dostupnost
    3
[su_wiloke_sc_company_website]

Jasně, řeknete si, že jít na rande ve Friscu je to samý jako v Čechách. Ne tak docela.

Rodina základ státu. Zřejmě podle tohohle pořekadla se místňáci řídí už od prvního momentu. První rande je vlastně takovej pracovní pohovor – a pokud neuspějete, máte padáka a žádný další kolo vás už nečeká.

Takže ve zkratce je to asi takhle: “Ahoj, ahoj, jaký máš školy, co děláš za práci, odkud přesně jsi, co dělají rodiče, máš sourozence? Aha a co dělá bratr/sestra? Mhm, co tvoje dobrovolnický aktivity?” Ano, tušíte správně. Přesně na tohle se vás v US ptají při pohovoru na vejšku – a přesně na to samé se vás zeptá i potenciální partner. Upřímně, v ten moment jste jako Čech nebo Češka trochu v pytli a ztrácíte body, protože v tomhle za Američanama dost zaostáváme. A co si budeme nalhávat, bez ohledu na typ dobrovolnických aktivit je to škoda.

Existují i nepsaná pravidla, jakou formou se pohovoru zhostit. Žádoucí je se prezentovat dostatečně sebevědomě a zároveň ale nemluvit moc, protože pak působíte víc sebestředně, než by bylo záhodno.

Pozitivním faktem na celé té záležitosti je (pokud jste žena), že muž za vás bez mrknutí oka zaplatí úplně všechno. A když navrhnete, že si to rozdělíte půl napůl, jemně vás (s příhlédnutím k tomu, že jste cizinka) upozorní, že je to od vás sice feministicky milé, ale že by to bylo společenské faux pas pro vás oba a dál už se o tom nebavíte.

Mety, jak je znáte…

…jsou utopie, která se objevuje snad jen v literatuře typu Mládí v hajzlu. V reálu se stane asi to, že pokud projdete pohovorem, naloží vas do auta. Protože v USA se 1/ bez auta hardly obejdete a 2/ bylo by mínus pro něj, pokud by neukázal, že má pěkný vůz. A buď vás gentlemansky odveze domů, nebo, jako to bylo v mém případě, vás čeká ještě nějaký romantický bonus.

Takže jasně, sice třeba úplně nechcete, ale pokud je dost vytrvalej, tak časem zjistíte, že spolu s výhledem na Bay Bridge a taky i tak trochu v důsledku těch drinků, které za vás právě zaplatil, 1. meta padá. A je jen na vás si ohlídat, aby u toho zůstalo. (Pro víc o metách a rozšíření slovníku vřele doporučuju tenhle souhrnnej přehled na Urbandictionary).

Pokud jste viděli Rychle a zběsile, má mít odvoz podobný efekt, jako když Vin Diesel mačká ten hyperakcelerační knoflík s CO2 a letíte pak jako střela.
Bude to láska?

Nenechte se zaskočit

Říkejme mu Rick. Když nepočítám Čecha, který mě začal balit už ve frontě na imigračním a pak pokračoval v navazujícím vnitrostátním letu, byl Rick první chlap, se kterým jsem se tu bavila osobně s tím, abych mu na konci dala svoje číslo (to, že CEO technologickýho startupu je tu v Sillicon Valley opravdu každej druhej, zjistíte až pár dní na to).

Začne to úplně nevinnou a vskutku příjemnou konverzací v Uberu (kterej tu už od roku 2009 konstantně zlepšuje kvalitu života a spousta místních si bez něj už nechce život představit i navzdory tomu, že jeho CEO kvůli několika superskandálům musel před měsícem rezignovat) a navazuje na to SMS konverzace. Čtete dobře, opravdoví Američani nepoužívají jako primární kanál na psaní ani FB Messenger, ani WhatsApp nebo Viber, ale starý dobrý textovky. Čistě proto, že jsou na to zvyklí. Naše konverzace s Rickem pak zjednodušeně vypadala asi takhle: Máš dneska čas? Ne. Máš dneska čas? Ne. Máš dneska čas? Ne. Ok, můžu se s tebou vyspat? Mmmm, ne?

Prostě se smiřte s tím, že Amerika má svá specifika a že Američani jsou mnohem přímočařejší než my. Ale nenechte se tím urazit, byla by to škoda. A navíc, spoustu věcí to naopak dost ulehčí ?.

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK