Eurovíkendy Portugalsko

Flintstoneovi by kupovali tohle

  • Instagram index
    10
  • Party faktor
    1
  • Dostupnost
    9
[su_wiloke_sc_company_website]

To nejdůležitější hned na začátek. Tenhle kamenný dům Casa do Penedo opravdu existuje. Fotky kolující na internetu uvádějí spoustu diskutujících do varu s výkřiky: „To musí být nějaká montáž!“ Není. Dům stojí na kopci v Portugalsku, jen asi kilometr od mezinárodní dálnice N311 a jen asi 80 kilometrů severovýchodně od Porta. Sednete do letadla a z Česka jste tam za 4 hodiny!

Vyhodíš je a vlezou oknem

Inženýr z portugalského města Guimarães v roce 1974 umístil mezi čtyři obří balvany kompletní kamenný zázrak. Vítor Rodrigues v kamenném domku ale už nebydlí. Původní idea sepětí s přírodou a samota se poněkud změnily. Zvědaví návštěvníci nakukují do oken a prý občas někdo vstoupil i dovnitř, zrovna když rodina seděla u večeře. Nemluvě o víkendech, kdy to tu vypadá jako na náboženské pouti do Santiaga de Compostela.

Vypadá to jako pocta moderní rodině z doby kamenné, kresleným Flintstoneovým.
Takhle luxusně to tam vypadalo dřív. I ekobydlení může být útulné.

Zamřížovanými okny tak s trochou drzosti můžete zkontrolovat tohle výstřední 2 + kk. Stavba je registrována jako horský útulek. Dole uvidíte kuchyň/obývák a v rohu vede úzké dřevěné schodiště do ložnice. Oba pokoje mají trojúhelníkový půdorys „jak to zrovna vyšlo“ a postele jsou vyrobeny na míru. Jestli majitel spal se skálou v objetí „do lžičky“, nám není známo.

Jako poděkování, že nás čtete, pro vás máme speciální slevu 50 % na cestovní pojištění od AXA Assistance. Klikněte na tento link a zadejte promokód: SLAVANAZDARVYLETU50

Extrémní luxus, nebo asketismus?

V celém Casa do Penedo dokonce není tekoucí voda ani elektřina! Luxus si asi většina lidí představuje jinak. Říkejme tomu tedy spíš umělecké dílo.

Vzpomínka na majitele.

Původní majitel a stavitel už zemřel a jeho syn v domě nespal už 11 let. To od doby, kdy se mu narodilo dítě. „Necítím se tam bezpečně,“ říká lidem a odjíždí se vyspat do 30 kilometrů vzdáleného Guimarães. A to dům od doby, kdy byla vedle postavena větrná farma z větrníků, ještě prošel masivním opevněním. Ocelové dveře teď váží 400 kilogramů, aby je nikdo nedokázal prolomit. Okna jsou zamřížovaná a po 20 až 30 zasklíváních už jsou nyní raději rovnou neprůstřelná. Zloději ukradli dokonce i pohovku, a tak ta nová je z betonu a eukalyptového dřeva. Váží 350 kilo.

Tady je přesný cíl vašeho příštího výletu:

A co té fascinující stabilní hmotě přidat kinetickou energii a spojit turistiku a adrenalin? I Flintstoneovi už měli auta!

Díky internetu se z domu stala obrovská atrakce. Navíc se poblíž jezdí populární Rally Portugal ze seriálu závodů WRC a tak je o zásobu vandalů postaráno.
Pokud ale milujete současně vzrušení i přírodu, s WRC je Casa de Ponedo ideální kombinace návštěvy. Tohle je letošní květen, létající Ford Fiesta s francouzskou posádkou na krásném dropu poblíž kamenného domu. Představte si tu rychlost!
Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat

Fakt to není Photoshop?

Původní pochybnosti byly způsobeny především tím, že první dostupné fotky interiéru byly foceny jen ze dvou úhlů a vrchovatě upraveny ve Photoshopu. To smrdí. Ovšem dnes už víme, že je to opravdová stavba, a dokonce si zahrála i v portugalském filmu Měsíc. Zdá se tedy, že opravdový nájezd turistických kobylek teprve začíná.

Krajina je tu úžasná. Země balvanů, větrníků, surfařů a mladého vína Vinho Verde.

Jestli do Casa do Penedo vyrazíte, třeba jen zastávkou na svém surfovém tripu, chovejte se prosím ohleduplně. Jeden z nejvýstřednějších domů světa si říká o respekt.

A kdyz uz budete v Portugalsku, v této oblasti jsou i kamenné špajzy, o kterých jsme psali tady.

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK