Kulturní šok USA

Florida: stát vzrušených babiček a dědečků

  • Odpočinek
    10
  • Děti
    1
  • Vzrušení
    9
[su_wiloke_sc_company_website]

Když chcete, aby si váš děda ještě zašpásoval, pošlete ho na důchod na Floridu.

Vítejte ve Villages, největším domově důchodců na světě. Nejedná se ale o klasický důchoďák, ale o obrovský komplex sdružující komunitu asi 100 tisíc lidí věkové skupiny padesát plus. Místo aut tu najdete přes 50 tisíc golfových vozíků (pro ty je tu vybudovaný systém speciálních mostů a tunelů), perfektně zastřižené trávníky, golfová hřiště, maják i falešné vraky lodí na jezírku jako romantická dekorace pro obyvatele pozvolna regredující do mentality dítěte. Pravý americký kýč se vším všudy. Mají tu vlastní televizní stanici, noviny, rádio, jediné, co tu nepotkáte, jsou děti. Jestli si ale představujete idylicky korzující babičky a dědečky po kolonádě, postavíme vás zpátky do reality. V tomhle disneylandu pro pamětníky připadá deset ženských na jednoho chlapa a nejžádanější položkou na černém trhu je viagra.

Chlamydie chytnete i v důchodu

Tohle luxusní zařízení vzniklo před 30 lety jako celkem malá osada pro pár stovek klientů. Jak se komplex rozšiřoval, začaly se nenápadně množit i případy kapavky, syfilidy a chlamydií. Dnes se tu ve výskytu pohlavních chorob trhají rekordy. Ačkoli nabídka společenského vyžití je víc než pestrá, dědouškové a babičky si kromě golfu, tancovaček v country klubech a hodování v restauracích našli poněkud prozaičtější zábavu. Podle jedné z osadnic se tu ženy dost nadřou, aby vypadaly co nejlíp, protože se stačí jednou otočit, a už vám někdo táhne manžela do nejbližšího křoví. Sex na veřejnosti je totiž po setmění celkem na denním pořádku.

Důchodci jsou spořiví všude. Obyvatelé The Villages čekají ve frontě baru Bait Shack Bar až začne jejich šťastná hodinka.
Joy Hunt (76) byla zastavena v autě policisty, protože jela v protisměru se dvěma prázdnými pneumatikami. Prohlásila ať ji raději zatknou, protože není schopná vystoupit z auta aby mohla podstoupit test střízlivosti.
Golfové vozíky vládnou městu.

Dáme šedesát devítku?

Idylicky poklidný dojem střediska před pár lety narušila mediální kauza, která ukázala peprnější stránku života v komunitě. Šedesátiosmiletou Peggy Klemm zatkla policie za veřejné pohoršování a požití omamných návykových látek. Užívala si totiž se svým téměř o dvacet let mladším padesátiletým milencem přímo na náměstí. Peggy je recidivistka, už předtím ji jednou zatkli za řízení golfového vozíku pod vlivem. Na její počest místní bar vymyslel a pojmenoval drink Sex on the Square. Tuhle kokosovo-rumovou slaďárnu vám naservírují s čepicí šlehačky a koktejlovou třešničkou.

Útlum v menopauze je mýtus

S pudy po přechodu to očividně nebude tak zlé, jak se často tvrdí. To, že menopauza rozhodně ženám neubírá na libidu, potvrdili už známí američtí průzkumníci lidské sexuality z šedesátých let Masters a Johnson. Ženám sice klesá hladina estrogenu, ale na jejich sexuální apetit to v naprosté většině případů žádný vliv nemá. Víc než polovina účastnic průzkumu žádný pokles zájmu o sex nepocítila a vyloženou nechuť přiznalo jen nějakých 20 procent respondentek.

Každá noc je sobotní noc! 10 žen na jednoho muže: Vítejte v největší důchodcovské komunitě na světě.
A po divoké noci… je tu naštěstí i nenápadná lékařská klinika.
Peggy Klemm (68 let) a David Bobilya (49), byli zatčeni poté, co byli přistiženi při souloži ve veřejném pavilonu.

Po nás potopa

Naopak to funguje spíš tak, že si v pokročilém věku leckdo řekne, že už není co ztratit a je čas užívat života plnými doušky. Každý večer tu hraje v ulicích živá hudba, „holky“ si berou svoje nejlepší šaty a svým tancem se snaží nalákat samečky usazené v křesílkách, srkající svoje večerní pivko. Mejdany tu začínají brzy, už kolem čtvrté, kdy bary spouštějí happy hours. V deset už si na panáka nikam moc nezajdete, protože většina lidí chce být v posteli. Ti vytrvalí popíjejí v ulicích. Večerní tahy za lovem lásky často vedl bývalý učitel biologie označující svoje mužství Mr. Midnight.

Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat

Veřejná bezpečnost

Kromě občasného veřejného pohoršení je tu kriminalita ale minimální, sem tam se dva sedmdesátníci zmlátí v baru berlemi při hádce o ženskou nebo někomu vypadne protéza při pouliční rozepři. Navíc je v tomhle městě radosti na Ameriku velmi nízký stupeň obezity a místní se udržují v dobré formě. I lékařská péče je tu prémiová, najdete tu i speciální kliniku na léčbu infekčních chorob, kam si staříci chodí pro prášky na chlamydie. Místní gynekoložka tvrdí, že tady zažila víc případů herpesu než během svého působení v Miami.

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK