Dobrodružství Peklo na koloběžkách Video Itálie

Giro d’ Italia na koloběžkách. Jaromír Odvárka: Spíme čtyři hodiny ve stanu

 • Vůně potu
  10
 • Památky
  0
 • Poznávání
  8
 • Party faktor
  0
[su_wiloke_sc_company_website]

Šílený cyklistický závod Giro d‘Italia má letos stý ročník. Co vymyslet jiného, než tam udělat poprask s něčím netradičním? Parta kluků už podobně v roce 2013 vytřela zrak Francouzům na Tour de France. Princip je jednoduchý: Vyrazí o den dřív a každý den ujedou to samé jako cyklisté. Koloběžka je pomalejší, takže cesta často trvá výrazně déle. Není problém. Potřebný čas se vezme z přebytečného času na spánek. Ten se jasně přeceňuje.

Italské Giro není jen tak nějaká projížďka. Je to 21 etap ve 23 dnech a 3 572 kilometrů. Nechybí výšlap na Etnu a dvakrát obávaný průsmyk Stelvio.

Už se bojíte? My tomu šílenství stále nechtěli věřit, a tak jsme s kluky vyrazili na vikendovou přípravu na Zadov na Šumavě. Původní plán byl ujet jeden den společně. Vzhledem k tomu, že kluci vyrazili na koloběžkách na Šumavu z Prahy a my autem. Jenže za dobu jejich cesty jsme se sotva stihli ztratit v Praze v obchoďáku, vyfotit se u Temelína a nasvačit u pumpy. Pochopili jsme, že tohle je mimo naši výkonnostní kategorii.

Nahoře je první z našich videí dokumentujících tu víkendovou hrůzu. A nemyslíme tím jen alkoholový doping. Těšte se na další až do startu závodu.

Mimochodem věděli jste, že když jste pod vlivem alkoholu (což rozhodně není případ kluků, ti teď v rámci tréninku nesmí půl roku ani kapku), neplatí v zahraničí krytí vašeho cestovního pojištění? Obecně je problém samozřejmě i s extrémními sporty. Platí na vaši oblíbenou aktivitu pojištění? Kryje surf, lyžování, šnorchl, žehlení? … Připravujeme pro vás objasňující brožuru ve spolupráci s pojišťovnou AXA Assistance, která kluky na Giro d’Italia pojistila.

Kluky tahle sranda přijde skoro na milion (výstroj, doprovodná auta a tým). A to jedou nakonec jen low budget variantu, kdy je v podstatě všechno postaveno na dobrovolnické bázi. Podpořte jejich projekt na Startovači. Cílová částka je už sice dosažena, ale do toho, aby na tom neprodělali kalhoty, ještě stále dost chybí.

A tady je jejich projekt Kick Italy 2017. Nechybí hrníčkový merčajz a podpořit můžete i postižené děti z nadace Pink Crocodile.

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK