Architektura Tipy a triky

Hotelové pokoje s mega epickým výhledem

[su_wiloke_sc_company_website]

Sbírka hotelů, ve kterých pouhým pohledem z okna vybouchnete vzrušením.

iamge
Ritz Carlton
Kowloon, Hongkong

Cena za pokoj/noc 10 300 Kč

Výhled z pokoje v novém Ritz Carltonu v části Kowloon (do města pak přejedete trajektem). Apartmá je ve výšce 487 metrů a celý hotel je v horních patrech Centra mezinárodního obchodu (ICC). Samotný hotel má 312 pokojů a všechny jsou s výhledem na město a přístav. Opravdu nejde o jeden načančaný pokoj pro fotky, ale všechny hotelové pokoje jsou s takovýmto bombastickým výhledem.

Ritz-Carlton má ještě podobně epické špeluňky v Singapuru. Při čištění mezizubních prostor si užíváte pohled na záliv Marina Bay a nadzemku. 2 minuty se to snad dá vydržet.

Asi vás ohromí i to, že budete relaxovat v nejvýše položeném hotelovém bazénu a fitness centru na světě. 118. patro, to je koupání v nebi a určitě rozdíl oproti upocenému suterénu jako obyčejně. V hotelové restauraci si určitě objednejte pekingskou kachnu a kochejte se nočními světly Kowloonu. V noci se vám z té výšky třeba neudělá hned špatně 🙂

Pro další fotky čínského ráje klikněte tady.

https://www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/?externalpartner=10000430
Žraloka určitě umí, ale co takhle smažák? Ha!
Conrad Maldives Rangali Island
Ari Atoll, Maledivy

Cena za pokoj/noc 44 500 Kč

K tomuto hotelu patří podvodní restaurace Ithaa. Leží 5 metrů pod hladinou Indického oceánu přímo v korálovém útesu a vyhrála všechny designové ceny. Vaši večeři chrání 12 centimetrů tlusté sklo. V místním maledivštině znamená Ithaa Matka perel. K jídlu tu dostanete moderní evropskou 6chodovou kuchyni, obědy jsou méně opulentní. Místo si ale můžete objednat i na snídani nebo pro svatbu. Kdo platí úklid po dortové bitvě, nevíme.

Webovky restaurace a hotelu.

Jestli ale někdy není lákavější zůstat venku.
iamge
The Walled Off Hotel
Betlém, Izrael

Cena od 1300 Kč za osobu/noc ve společné ložnici až po 20 000 Kč/noc za prezidentské apartmá.

Ne, tady neočekávejte výhled do travičky a na moře, ale nezapomenutelný bude určitě. A o to přeci jde, ne? Slavný a současně neznámý streetartový umělec Banksy si tenhle hotel otevřel jako svůj další projekt (promiň, Hornbachu). Dva roky po otevření falešného zábavního parku otevřel doslova „hotel obehnaný zdí“. Místo leží pouhých 5 metrů od bezpečnostní bariéry a umělec ho prošpikoval svou originální výzdobou a nápady ukazujícími na mizérii zdejší situace. V propagaci se dokonce chlubí „hotelem s nejhorším výhledem na světě“.

Miláčku děkuju, na tohle jsem se tolik těšila!
image
Banksy pro svůj hotel vysbíral a vzápětí popřel všechna hotelová klišé. Nechybí ostentativně se nudící obsluha, světové hodiny a plastová palma.

Nemá to být ale jen selfie zastávka, Banksy je aktivistický umělec, a tak o svém hotýlku lyricky prohlašuje, že „je to tříposchoďová léčba fanatismu s omezeným parkovacím místem“. Přesto/proto ale očekávejte velkolepou zábavu. Od řetězem přikované opice/portýra u vchodu až po bezpečnostní kamery v jídelně instalované jako ozdobné paroží.¨

Banksy: „Zdi jsou teď v kurzu, ale já jsem se o ně zajímal ještě předtím, než je Trump udělal cool.“ Rezervace a webovky tady.

Tsala Treetop Lodge
Harkerville, Jihoafrická republika

Cena za pokoj/noc 18 900 Kč

Ubytování nad korunami stromů místního tvrdolistého lesa. Jednotlivé chaty jsou přístupné po lávkách přímo v korunách stromů. Vše je špičkové a rozmazlovací, dokonce máte v posteli připravený zahřívací termofor. Pokud si to dáte jako svatební cestu, zařídí pro vás jako samozřejmost i ohňostroj. Na pokoji je všechno potřebné k navození té správné atmosféry luxusu užívaného si v divočině, včetně zapáleného krbu (v noci je zima). V baru je všechno v ceně a nechybí ani prkénko s citronem. U snídaně můžete koukat, jak se kočkují kočkodani. Ideální líbánková destinace.

Přímý link do Afriky tady.

iamge
Cocoon Tree
Montolieu, Francie / Chotýšany, ČR

Cena za noc 2357 Kč

Tohle se neváže k místu, ale způsobu bydlení. Když už vás znudí stanování a normální domy, existuje hipsterštější alternativa. Cocoon Tree vymyslel návrhář Berni Du Payrat a je to vlastně něco mezi stanem a kempovacím vlekem zavěšeným někde ve vzduchu, nejlépe v korunách stromů. Je kolem toho udržitelná/eko/bio/vegan/bezlepková omáčka. Prezentace kokonů tady. Má to dokonce i klimošku napájenou solárními panely. Asi aby ten pocit z přírody nebyl zas až tak přehnaně intenzivní. Oproti úžasným plážovým vizualizacím je Cocoon Tree nainstalován trochu suše ve Francii u jezera (link tady), a jestli chcete něco ještě dostupnějšího, je to i v ČR, link tady.

Češi k tomu bohužel postavili masivní dřevěné nástupní molo, takže se ztratil smysl celého bydlení vznášejícího se v oblacích. České „Zelené údolí“ je za 2900 Kč za noc (prý pro až 4 lidi?!). Nám to přijde jako dost velká hloupost, koukněte spíš na jejich stromové chajdy tady.

iamge
Chata Hut Luca Vuerich
Foronon del Buinz, Itálie

Zdarma

Nejlepší věci jsou v životě zadarmo. Tahle chatička v italských Alpách je až pro 8 lidí, a když se tam vydrápete, můžete tam zadarmo přespat. Stačí si vzít spacák a něco k jídlu. Chatka byla postavena na památku horolezce Luca Vuericha, který tu zahynul, když překonával vodopád. Celé je to postavené převážně z místního smrkového dřeva a lokalita byla vybrána tak, aby se maximalizovaly přínosy zdejšího bohatého slunečního záření. Je to tak vysoko a nedostupné, že všechno museli nahoru vytahat vrtulníky.

Autem přijedete od Sella Nevea směrem k Piani del Montasio, po 6 kilometrech je parkoviště (v 979 metrech). Odtud vyrážíte nahoru na vrchol Foronon del Buinz, kde je chata (2531 metrů), poslední část je po ferratách a výstup zabere asi 3 hodiny. Fenomenální výhledy v ceně.

Víc o tom jak se stavěla chata a detaily k cestě anglicky tady.

iamge
Hotel Costa Verde
Kostarika

Cena za noc 3800 Kč

Kdo by nechtěl spát v letadle? Počkat, vlastně kdo by chtěl spát v letadle nejen cestou na dovolenou, ale i tam?! Jenže co kdyby to nebyla ekonomická třída? Tohle místo spojuje panoramatický výhled na záliv a současně džungli za vašimi zády. Letadlo to ve vzduchu vzdalo roku 1965 a teď je z něj luxusní bydleníčko (a nebojte, kolem další hotelový servis včetně bazenů a pikolíků). My sice víme, že Kostarika je plná bohatých Američanů, kteří nemyslí na nic jiného, než jak utratit svoje prachy v místních kasinech, ale když už sem zabloudíte, 26 národních parků určitě stojí za to.

Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat
Je to fakt hodně rustikální, ale nekompromisní.

Banány a kokain objednávejte tady.

iamge
Skylodge Adventure Suites
Calca, Peru

Cena za kapsli/noc 9557 Kč

Už jste se probudili z noční můry, kdy se vám zdálo, že padáte? Teď může mít tenhle sen reálný základ. Ke spánku se můžete ukládat ve výšce 4000 metrů nad mořem a 600 metrů nad údolím. Tahle hliníkově-polykarbonátová pouzdra zavěšená na žulovém svahu nad údolím Urubamba v Peru jsou naprosto jedinečná. Noční obloha vám jiskří nad hlavou a máte spíš pocit, že usínáte v kosmické lodi než v hotelu. Místo se nachází jen asi 15 kilometrů od Machu Picchu, takže pokud do Peru nejedete jen fetovat ayahuascu, budete to mít od památek jen kousek k jednomu z největších zážitků vašeho života.

Každý apartmán je vybaven čtyřmi lůžky, jídelnou a vlastní koupelnou oddělenou od ložnice s ekologickým WC a umyvadlem. Úplně průhledná podlaha je vyrobena z hliníkového a povětrnostně odolného polykarbonátu a nabízí 300stupňové výhledy na úžasné údolí.
image
Vylézt do pelíšku trvá asi hodinu a čtvrt opět po kovových úchytech ferrat a vyžaduje jistou fyzičku a odolnost vůči strachu z výšek.
Kokony jsou bezpečně upevněny ve 20 bodech a každý udrží jeden a půl tuny. Uvnitř je to spartánské, ale efektní, obyvatelé tu nervózně poposedávají vybaveni horolezeckými přilbami. Zařízení nezahrnuje žádné vířivky, krby ani pokojovou službu, tu obstarávají horolezci. Přesto každá kapsle má i malou toaletu na špičce konstrukce. Vaše odpadní DNA se přesune do igelitových pytlů a ty odnese někdo později. A nepřehánějte to večer s vínem. Pokud byste se rozparádili a chtěli furiantsky „něco podniknout“, nemuselo by to skončit dobře.

Pokud toho poletování nebylo dost, příští ráno na vás čeká ještě jízda ziplajnou přes údolí. Rezervujte tady.

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK