Hry na cesty

Hry na cesty: Kouzelný kufřík

[su_wiloke_sc_company_website]

Když se vy nebo vaše děti nudíte na cestách, je správný čas zahrát si nějakou hru.

Čarodějnice

Motivační citát: Postav si zámek a nasbírej co nejvíc diamantů!

Počet hráčů: 2–4

Místo: Vevnitř. 

Pomůcky: Hru si musíte koupit

Karetní hra vhodná hlavně pro holky od 4 let, na kluky je tam moc sladkých barev, víl a čarodějnic.
V praktické pevné krabičce najdete 55 karet, na kterých jsou různobarevné zámky, diamanty, čarodějnice a víly. O sbírání karet se zámky jde, ale musíte ho jako puzzle složit v barvě, která vám jako první přijde do ruky. Kdo první sestaví zámek, vyhrává.
Ale pozor, čarodějky vám v tom budou chtít zabránit, jakmile si ji z paklíku uprostřed vytáhnete, končíte s lízáním, stavěním zámků a přicházíte o dvě karty. Když si ale vytáhnete vílu, před čarodějkou vás ochrání. Když diamant, můžete od soupeřů odkupovat karty se zámkem, který nutně potřebujete. Kdo má jako první všech 6 karet se zámkem dané barvy, vyhrává.

Hra na cesty Alice Kafková

Umí prase létat

Motivační citát: Zaber ten správný žeton a získej létající prasátko! 

Počet hráčů: 2–4

Místo: Vevnitř. 

Pomůcky: Hru si musíte koupit

Je to postřehová a výuková hra o zvířatech. Píšou, že je pro děti od 5 let, ale i náš čtyřleťák to v pohodě dává, a kde nestíhá, tam mu dáme fóra, nebo na něj počkáme. Hraje se s 38 kartami zvířat, 17 kartami vlastností, 16 hracími žetony pro 2-4 hráče a 55 žetony s létajícími prasátky, o které se tu hraje.
Karty vlastností se položí na stůl do kruhu, každý hráč si vybere žetony v určité barvě a pak už se jede. Bankéř vybírá zvíře, jehož žetonek položí do prostředka vlastností. Děti hádají, které vlastnosti dané zvířátko má, a na kartičky s vlastnostmi pokládají své barevné hrací žetonky. Jde nejen o správný odhad či znalosti o zvířatech, ale především o postřeh a rychlost. Protože na každé vlastnosti smí ležet jen jeden žeton, kdo dřív přijde, ten dřív mele.
Když všichni položí, co chtěli, přichází vyhodnocení. To zvládnou i nečtenáři podle obrázkového návodu. Jsou tam zvířátka a u nich obrázky vlastností, které to dané zvíře má. Kdo položil žeton na správnou vlastnost, vyhrává jedno létající prasátko. Kdo položit žeton špatně, jedno létající prasátko prohrává. Co zvíře, to jedno kolo hry, hraje se na 5 kol a pak se spočítají prasátka. Kdo jich na konci má nejvíc, ten vyhrál.
Kromě většího a dražšího základního balení deskové hry existuje i ta naše malá cestovní verze. Podle nás úplně stačí.

Alice Kafková, hry na cesty

Dobble

Motivační citát: Najdi ztracené dvojče symbolu. Nejrychlejší vyhrává!

Počet hráčů: 2 a více

Místo: Vevnitř. 

Pomůcky: Hru si musíte koupit

Dobble je postřehová hra pro hráče od 4 let. Obsahuje 5 miniher: Pekelná věž, Studna, Otrávený dáreček, Horký brambor a Chyť je všechny. Jedna zabere tak 7 minut. Hraje se s 55 kulatými kartami, na kterých je celkem 50 různých obrázkových symbolů. Na dvou různých kartách je vždy jen jeden shodný obrázek a o jeho hledání tu jde.
Dobble mají kolem nás všichni. Je to super hra na cesty, baví malé i velké. Praktické balení v plechové krabičce ochrání karty před poničením. Každá z miniher má jiný cíl: při jedné vyhrává ten, kdo se jako první zbaví všech karet v ruce, při další naopak hráč, který jich na konci hry má v ruce nejvíc nebo ten, který jich co nejvíc jako horký brambor dá soupeřům.
Vždy ale vyhrává ten, kdo dokáže nejrychleji nacházet symboly, které jsou na obou hracích kartách, a jako první je zakřičet nahlas. Existuje několik variant hry: Dobble, Dobble Kids pro mrňata a vytuněný a dražší Dobble Chrono.

Alice Kavková

Vystudovala herectví a 8 let pracovala jako redaktorka v televizi a na mateřské si začala psát blog maminator.cz Dětem i blogování se věnuje dodnes.

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK