Kulturní šok Tipy a triky

Češi čechům, hranice se uzavírají

[su_wiloke_sc_company_website]

Tato zpráva přichází jako blesk z čistého nebe. Stejně jako měnové reformy, i uzavírání hranic se provádí šokovou formou. Naše redakce je zdrcena, přebíráme agenturní zprávu. Názor si udělejte sami:

Dnes, 1. 4. 2017, prezident Miloš Zeman podepsal zákon, který mnozí nazývají jako návrat České republiky do socialismu. Jedná se o obsáhlý zákon regulující cestování českých občanů za hranice. Pro každou cestu mimo ČR budete potřebovat vízum, které bude schvalovat nově vzniklý Antikolaborační úřad.

Kancelář prezidenta republiky tak podle svých slov reaguje na migrační krizi. Víza tudíž neplatí pouze pro cestu vně ČR, ale i pro cizince hodlající navštívit naši zemi. Kancelář uvedla, že obrovský příliv migrantů do České republiky (slovy deset) vážně ohrožuje státní bezpečnost a ekonomiku. Podle posledních zpráv KSČM poslala prezidentovi děkovný dopis a krabici chlebíčků s gothajem. Také na svých oficiálních stránkách uvádí, že otevírá veřejnosti své sídlo, kde pořádá skupinové debaty s názvem “Buduj vlast, posílíš mír”.

Na hranicích nejspíš zavládne chaos, stejně jako se tomu v podobných případech stalo v okolních státech.

Jak se nový zákon dotkne obyvatelstva?

  • Zákon vchází v platnost 30. 4. 2017.
  • Všechny cesty do tohoto data probíhají podle dosavadních zákonů.
  • Cesty do zahraničí po 30. 4. 2017 bude možné uskutečnit pouze s platným vízem.
  • Pokud občanovi vízum nebude z jakýchkoli důvodů přiděleno, stát mu uhradí 50 % nákladů na cestu. Pouze ale v případě, že cesta byla naplánována a zaplacena do 30. 3. 2017.
  • Veškeré cestovní agentury skupuje stát a vznikne jedna společná s názvem “Proč nezůstanete doma?”
  • Každému občanu ČR bude umožněna maximálně jedna cesta do zahraničí za rok – to ale automaticky neznamená, že vízum dostane.
  • Antikolaborační úřad zveřejní seznam zemí, do kterých je pravděpodobné, že vízum občan dostane.
  • Jedinou zemí, kde vízum nebude třeba, je Ruská federace.
  • Za každý rok, kdy občan nepožádá o vízum, mu stát vyplatí finančni bonus ve výší 10 tisíc korun.

Vojtěch Filip na tiskové konferenci v Praze uvedl, že na tento okamžik čekal od revoluce, a dodal, že konečně bude Česko vráceno českému lidu. Ministr Kalousek už naopak ohlásil emigraci do USA.

O dalším vývoji situace vás budeme průběžně informovat.

Matouš Sudík

Nejradši by cestoval nonstop, ale nonstop utrácí za blbosti. Takže pak v létě skončí sotva v Řecku. Nejdál se dostal do Indie, protože to platila máma.

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK