Tipy a triky

Nejlepší cestovatelské aplikace podle Milana Mikyho Škody

[su_wiloke_sc_company_website]

Milan Miky Škoda založil závod LowCost Race, kdy musíte 10 dní na cestách přežít s 2500 korunami. A ještě si to užijete. Závod se jede v srpnu, nejvyšší čas přihlásit se je právě teď. Při našem rozhovoru s Mikym jsme mu projeli telefon a tady jsou tipy na nejlepší aplikace, které se hodí na cestách.

 

Hitch Wiki

Stopařská wikipedie

Tohle první není aplikace, ale webová stránka hitchwiki.org. Všechny možné stopařské rady plus stopařská mapa, odkud se nejlépe stopuje. Ale najdete tam i informace typu, že statisticky holka s klukem chytí stopa lépe než dvě holky.

Někdy je vtip lepší, než sebedokonalejší aplikace. „Čerstvě vysprchovaný“.

 

Workhard Anywhere

Kde mám nejbližší místo na práci?

Nepostradatelná věc pro ty, kteří pracují na cestách. A to nejenom v zahraničí. V okolí vaší pozice to hledá nejbližší kavárnu, kde se dá pracovat. Jsou tam i recenze, jak kvalitní je wi-fi, kolik zásuvek, parkování, cena atd. Webovky a link na appstory zde: http://workhardanywhere.com

Mapa vám ukáže nejbližší tipy v okolí, ale hledat můžete i podle místa kdekoli na světě.
Po rozkliknutí místa se dozvíte mnohem víc, včetně otevírací doby. Fotky a údaje jako je otevírací doba a adresa si systém bere i z dalších zdrojů jako Google. Zadat si můžete svůj oblíbený podnik jako my.

 

Tricount

Kolik mě to stálo?

Když se cestuje ve skupině, tahle appka vám rozpočítá finance. Miky říká: „Znáte to, tady někdo zaplatí oběd, někdo zase zaplatí letenky a jiný zase nákup, pak se to musí někam psát. Anebo si teda věříme. Ale ve výsledku jsou ty rozdíly mezi jednotlivými verzemi docela velký. Musíte si psát, co jste utratili, ale alespoň víte, kolik vás stála dovolená, což zajímá každýho.“

Tricount je skvělý pro skupiny. Pro jednotlivce je vhodnější Spendee.

Vaše přístí cesta bude finančně přehledná.

 

 

Booking

Rezervujte si postel i průvodce

Známý rezervační server Booking.com Výhoda je v tom, že když si někde koupíte ubytování, nabídnou vám ke stažení do mobilu průvodce daného místa. V Asii víc funguje Agoda.

Couchsurfing

Spěte všude zadarmo.

Miky sice tuhle službu moc nepoužívá, ale když ano, prý všechno funguje. Couchsurfing je povinnost lowcostových cestovatelů.

 

Kreditka od Revolut, ideální na cestování.

Revolut

Výběr z bankomatu zdarma.

Tahle appka vám dá kreditní kartu. Není to bankovní účet, dají vám ale kartu MasterCard. Na tu kreditku od Revolut si nabíjíte svůj kredit z jiné karty. A můžete si vybírat z bankomatu kdekoli po světě zadarmo. Navíc si tam dobíjíte peníze s dost dobrým kurzem. Je to zadarmo, ale výběry teď bohužel omezili na 200 eur měsíčně.

 

Maps.me

Mapy offline

Podle Mikyho nejlepší aplikace na mapy offline. Nezabírají tolik místa, a přitom jsou docela přehledné. Předtím používal Here (Nokia, Garmin), ale Maps.me jsou podle něj výrazně lepší.

 

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK