Létání Tipy a triky

Nejúžasnější fotky z dronů SNV#awards2019

[su_wiloke_sc_company_website]

Nejlepší fotky s nadhledem za poslední rok. Náš ultimátní výběr.

Minulý rok nám přinesl fascinující explozi záběrů z nevídaných úhlů a míst. Drony posouvají fotografickou a filmařskou tvorbu víc, než sebelepší nové objektivy. Dámy a pánové nastupujte, náš kolotoč nejkrásnějších záběrů, míst a barev je tady. Nezapomeňte dýchat.

iamge

Bezpilotní letouny se staly zajímavým a finančně dostupným způsobem, jak filmaři a fotografové dokáží zachytit jedinečné záběry z nadhledu, nových úhlů a výšek, než jak to bylo vůbec možné před několika lety. Stagnující krajinná fotografie dostala nový raketový impulz. Ani jsme nevěděli, že jsme po tom tak lačnili.

Je na tom i nějaký Photoshop?

Všichni fotografové své fotky postprodukčně upravují a někteří dokonce hodně. Je potřeba rozlišovat mezi jednotlivými fotografickými žánry. Jestli je Photoshop nástroj klamání a falše nebo nástroj kreativní a rozšiřující možnosti. My na SNV se obecně snažíme používat co nejrealističtější a nejaktuálnější fotografie, ale ona vlastně fotka sama o sobě je už obrovské zkreslení reality. Už jen to zastavení v čase je nesmysl, použití vytištěných barev nebo RGB jako interpretace reality je jen hra na skutečnost. Teoreticky tedy mohou posprodukční korekce výsledek posunout i víc k “reálnému” prožitku. Svět je o vyváženosti. Dost tlachání, jdeme na to.

Roie Galitz

Kategorie: Příroda

Galitz je ambasador Greenpeace a používá úplnou klasiku: DJI Phantom 4+ a DJI Mavic 2 Pro. Naše ocenění patří fotkám z Kamčatky. Na jeho stránkách je spousta fotek medvědů pořízených ze země na normální DSLR, ale i pár dronových fotek z nadhledu. A o těch to je.

image
Kamčatka. Medvěd obklopen lososy. Foto: Roie Galitz
Henry do

Kategorie: Město

Henry na svém instáči často dává i cestovatelské tipy. A Asiat z Las Vegas ví, jak na zábavné cestování. S používáním dronů ve městech je samozřejmě problém, většina velkoměst vyžaduje speciální povolení a pilotní oprávnění. Pokud se chcete inspirovat, nezapomeňte na to. Předpisy jsou už teď docela složité (pár jen úplně základních rad třeba tady na stránkách agresivního mimozemšťana), ale černotu fakt nedoporučujeme, už vzhledem k těm chudákům dole.

Barcelona ve dne / v noci byla vytvořena dronem DJI Mavic Pro Platinum a spojena dohromady pomocí programů Lightroom a Photoshop. Foto: Henry do
Barcelona ve dne / v noci byla vytvořena dronem DJI Mavic Pro Platinum a spojena dohromady pomocí programů Lightroom a Photoshop. Foto: Henry do
https://www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/?externalpartner=10000430

Demas Rusli

Kategorie: Architektura

Architekt z Jakarty v Indonésii, který momentálně žije Sydney, dal světu fenomenální fotografie. Jeho práci kopírují lidé jako Danny Mole, který i jen s pouhou kopií Demasových fotek sbírá také ocenění. Podívejte se na stránky umělce Demase. Jinak ho nazvat nemůžeme. Hned první letadlo je ze stejné série jako naše úvodní fotka s tenisovým kurtem úplně nahoře. Kvůli copyrightu se musíte podívat na ostatní fotky jen na webu autora (a jsou tam i mnohem lepší).

image
Vlnolamy Princes Pier v Melbourne, Austrálie. Foto: Demas Rusli, Profimedia
Romain Alexandre

Kategorie: Epické video

Fotka a video dnes jedno jest. Inženýr z Londýna nastartoval svůj DJI Mavic Air, přidal emotivní hudbu a můžeme se kochat 4K záběry nádherné islandské krajiny. Je to amatérské, ale přesto fascinující. 4 minuty bez řečí, co ale vydají za 4 cestopisy.

Reuben Wu

Kategorie: Realistický art

Vizuální umělec a hudebník využívá komplikovanější postupy, než jen vybalit z batohu a letět. Wu používá dron s výkonným domácky vyrobeným LED reflektorem pro vytvoření haló efektu (svatozáře) nad vrcholky hor. Foťák je digitální středoformát.

image
Série Lux Noctis je o krajině existující někde v bezčasí. Něco mezi romantickým obrazem a sci-fi. Foto: Reuben Wu

Toto je se série Lux Noctis nafocená ve skalách Vermillion Cliffs v Arizoně. Reuben svoje fotky stylizuje (jakože hodně stylizuje 🙂 pomocí úhlů a použití světla. To sice dělá každý fotograf, ale zároveň jsme už zpátky u našeho dilematu zmíněného na začátku. I bez Photoshopu totiž můžete z obyčejných skal vytvořit krajinu jako z Blade Runnera. Hranice dokumentárního přístupu a fantaskního umění jsou neostré. Série Lux Noctis je o krajině existující někde v bezčasí. Něco mezi romantickým obrazem a sci-fi.

Stránky umělce jsou tady. Lux Noctis najdete přímo tady.

iamge

Fabien Barrau

Kategorie: Fantaskní

Tady jsme už v kategorii čistých montáží. Chlápek, který si říká Photoshop Jedi a až na druhém místě fotograf. To vypovídá o všem. Létá s DJI Mavic Pro. Fabienův instáč a inspirující webovky.

Kočíčí ostrov je jasná fikce. Foto:
Kočíčí ostrov je fikce. Foto: Fabien Barrau
Ostrov lásky je ale skutečný! Soukromý umělý ostrov v Normandii, Francie. Foto:
Ostrov lásky je ale skutečný! Soukromý umělý ostrov v Normandii, Francie. Foto: Fabien Barrau

Kristina Makeeva

Kategorie: Drama

Alespoň jedna žena. Pro tenhle druh fotografie asi musíte o něco víc technického nadšení než jen koupit si starou Prakticu a chodit s ní po kavárnách. Kristina je inženýrka a je z Moskvy. Její styl jsou vysoce stylizované pohádkově-kýčovité fotky v růžové a červené (tady je její Instagram). Někdo by řekl, že až rustikální (haha).

Úžasná fotka z Filipín poblíž ostrova Cebu se žraloky obrovskými (nebo taky velrybími). Jsou to největší paryby na světě, dorůstají délky 8 až 9 metrů (a pověsti jsou o 20). Pro představu, do jejich tlamy se vejde 5 lidí. Ale žádný strach, lidi nejí, živí se planktonem a malými rybami. Foto: Kristina Makeeva
Úžasná fotka z Filipín poblíž ostrova Cebu se žraloky obrovskými (nebo taky velrybími). Jsou to největší paryby na světě, dorůstají délky 8 až 9 metrů (a pověsti jsou až o 20). Pro představu, do jejich tlamy se vejde až 5 lidí. Ale žádný strach, lidi nejí, živí se planktonem a malými rybami. Foto: Kristina Makeeva

Micah Fitch

Kategorie: Hi-tech

Micahovi se takhle skvěle podařilo zachytit start rakety Space X. Dron Inspire 2, foťák Zenmuse X5S a sklo Olympus 25mm f/1.8. Jsou to dohromady 3 spojené fotky v RAWu. Záběr vznikl na mole Huntington. Záměr autora nebyla manipulace směrem od reality, ale naopak směrem k ní. Fotka má působit stejně, jako reálný okamžik viděný očima. Micahův instáč hýr.

Space X. Možná uvnitř zrovna dřepí i Elon Musk! Foto: Micah Fitch
Space X. Možná uvnitř zrovna dřepí i Elon Musk! Foto: Micah Fitch

Marc Le Cornu

Kategorie: Voda

Mark žije u moře a daří se mu švihat zvlášť fotky lodí a pobřeží přímo z nadhledu. Markovy stránky jsou tady (je profesionální umělecký dronař – kdyby vás lákalo natočit svojí svatbu ze vzduchu (aby vynikly všechny ty plešky a dekolty) a bydlíte v Jersey. To je největší a nejjižnější ostrov Normanských ostrovů (Channel Islands) a patří pod UK. Instáč Marka je tady.

Motorový člun na kroužící na Normandských ostrovech. Foto: Marc Le Cornu
Motorový člun kroužící na Normandských ostrovech. Foto: Marc Le Cornu

A dále hráli:

Martin Sanchez

Stádo hrochů vyfocených na Mavic 2 Pro v Tanzánii. JIným způsobem než s dronem, se takto blízko bez narušení jejich přirozeného prostředí nedostanete. Foto: Martin Sanchez
Stádo hrochů vyfocené na Mavic 2 Pro v Tanzánii. Jiným způsobem než s dronem se takto blízko bez narušení jejich přirozeného prostředí nedostanete. Foto: Martin Sanchez

Martinův Instagram je tady.

Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat

Reed Plummer

Hejno lososů v dokonale kruhové formaci. Fotka je bez jakýchkoli obrazových korekcí. Pláž Wamberal, Nový Jižní Wales, Austrálie. Foto: Reed Plummer
Hejno lososů v dokonale kruhové formaci. Fotka je bez jakýchkoli obrazových korekcí. Pláž Wamberal, Nový Jižní Wales, Austrálie. Foto: Reed Plummer

Instagram Reeda tady.

Costat Spathis

Další architekt a mistr symetrických snímků je Řek. Má v batohu Mavic Pro. Atény. Foto: Costat Spathis
Další architekt a mistr symetrických snímků je Řek. Má v batohu Mavic Pro. Atény. Foto: Costat Spathis

Řecký instáč Costata Spathise je zde.

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK