Lowcost triky Tipy a triky

Nejzajímavější podzimní levné letenky. Kupujte hned!

[su_wiloke_sc_company_website]

Podzim je doba skvělých letenkových výprodejů. Místa mizí rychle, hoďte sebou. Tady jsou naše tipy.

Mallorca, 762 Kč zpáteční

Vídeň – Palma de Mallorca, Laudamotion

Neuvěřitelně levné letenky už teď na říjen z Vídně. Jsou od letecké společnosti závodníka Nikiho Laudy a jde o několik termínů v říjnu. Spěchejte koupit na Pelikán. Do Vídně vás zaveze od 300 korun RegioJet, nebo jestli chcete kecat, tak neuvěřitelně za stejně BlaBlaCar.

Klasika. Přijedete k moři a sedíte u bazénu. Zpěvák Pietro Lombardi s partou. Foto: Profimedia, Splash

V listopadu můžete ale ještě levněji vyrazit s WizzAirem z Berlína. Ještě je dost letů v ceně 570 korun za zpáteční Berlín – Palma de Mallorca. Do Berlína je to ale samozřejmě kousek dál. Bookujte tady.

https://www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/?externalpartner=10000430
Írán, 4800 Kč zpáteční

Praha–Teherán, UIA

Tohle není tak šokující cena, ale právě teď je nejlepší doba pro  návštěvu Íránu. Místo bylo dlouho zavřené západnímu světu a turisté ho ještě nestihli okupovat. Příjemní lidé, ceny zhruba poloviční než naše a exotická perská kultura.

image
Kurdští kočovníci v provincii Jaljal na severozápadě Íránu. Foto: Profimedia, IRNA COR

Lety s ukrajinskými aerolinkami UIA přes garantovaný přestup v Kyjevě vyhledávejte a bookujte tady. Naše vzorová cena 4806 Kč je na let 18. 9. – 19. 10., ale podobné ceny najdete až do března (oficiálně je to od 3888 Kč). Je to cena bez velkého zavazadla, nám ale teď na podzim stačí. Už není brutální vedro a ještě (kromě hor) nebude zima. Příplatek za zavazadlo je 25 eur (650 Kč) jedním směrem. Běžná cena letenky je kolem 6000 Kč.

Výrazně lepší je to v Íránu oproti minulosti s vízy. Od letoška už si je můžete konečně udělat elektronicky – na stránce tady. Respektive je to objednávka, na základě které vám udělají víza na letišti v Teheránu. Připravte se ale i na zábavné komplikace. Nečekejte žádné americké služby jako bankomaty a placení kartou, nefungují servery jako Booking.com… Prostě čisté dobrodružství 🙂

Náš článek o tom, proč vyrazit právě do Íránu, je tady a určitě si dejte i 7 íránských míst, která určitě nesmíte vynechat.

Maroko, 2000 Kč zpáteční

Praha–Marrákeš, Ryanair

Ryanair v  říjnu začíná létat nové destinace z Prahy a nás nejvíc vzrušuje přímý let do Marrákeše. Můžete zatím vybírat jen mezi dvěma týdenními termíny: 19-–23. 12. a 6.–13. 1. Bookujte na stránce Ryanairu tady.

Účastníci 223 kilometrů dlouhého závodu Marathon des Sables. 1024 závodníků, Jižní Maroko. Foto: Profimedia
image
Maroko není jen prach a kamení. Čínská solární elektrárna nedaleko od Ouarzazate. To je tam, co se točí všechny ty hollywoodské filmy. Foto: Profimedia.

Jestli to máte blíž do Bratislavy, v listopadu na termín 17.– 27.11. (ideální doba na cestu) koupíte od Ryanairu zpáteční letenku za fantastických 79 eur (2026 Kč). Hledejte i další varianty. Před cestou si přečtěte náš motivační článek o tom, co podniknout v Maroku v zimě.

Vietnam, 5058 Kč jedna cesta

Praha – Ho Či Minovo Město, Aeroflot

Dlouhodobě má do Ho Či Minova Města dobrou cenu Aeroflot. Tuhle cenu přes Moskvu třeba najdete, když teď budete a kupovat let na 17. 10. Zpátky to nakombinujte s Thajskem, Kambodžou nebo čímkoli, kam vás monzunový vítr zavane.

image
Rybáři v Danangu. Maximální exotika. Foto: Profimedia.
Jordánsko, 1247 Kč zpáteční

Praha–Ammán nebo v kombinaci s Izraelem, Ryanair

Ryanair má nové linky z Prahy do jordánského Ammánu a taky izraelského Ejlatu. Vynikající cena je právě jednosměrně z Prahy do Ammánu za 579 Kč. Se zpáteční letenkou to máte za pořád krásných 1826 Kč (např. 4. 12. tam a 15. 12. zpátky).

Anebo to udělejte jinak. Leťte do Jordánska a vraťte se z Izraele. Přistanete v Ammánu, pak vyrazíte do skalního města Petra a do růžové poušti Wádí Rum, přejdete hranici s Izraelem a  nakonec odletíte z Ejlatu (Eilat) za 670 korun zpátky.

image
Skalní město Petra v Jordánsku. Foto: Profimedia.

Kromě dopravy připočítejte: jordánské vízum 1300 Kč, vstup do skalního města za 2500 Kč a vstupní poplatek na hranicích do Izraele 350 Kč. Jde o listopadový nebo spíš prosincový výlet, ale kupujte hned. Lety kombinujte na stránkách Ryanairu.

Do izraelského letoviska Ejlat na břehu Rudého moře se s Ryanairem taky dostanete z Bratislavy od 1280 Kč zpáteční. Tyto ceny za lety jsou v prosinci.

Tohle není k Ammánu, ale k létání. Na fotce je Anne Divya, která se ve svých 30 letech stala nejmladší kapitánkou Boeingu 777, největšího dvomotorového letadla na světě. Ve svých 17 nastoupila do pilotní akademie v indickém Uttar Padesh, v 19 už řídila Boeing 737 ve Španělsku a ve 21 letech poprvé pilotovala Boeing 777 v Londýně. Fascinující. Foto: Profimedia.
Thajsko, 8990 Kč zpáteční

Milán–Bangkok, Oman Air

Příjemná kombinace dobré ceny a dobré letecké společnosti. Oman Air nejsou žádné socky, takže z letadla nevylezete po kouskách. Letí se přes Maskat. Akce platí pro říjen a listopad a pak od ledna dokonce až po červen 2019. Do Milána se třeba z Prahy dostanete za 1254 Kč (zpáteční). Ale musíte kupovat s předstihem.

image
Určitě si zajděte na box. Mladí bojovníci Muay Thai v zapadlém díře na předměstí Bangkoku. Foto: Profimedia.

A jde to trochu méně pohodlně, ale stejně levně. Cestu do BNGK můžete podniknout i s Ukraine Airlines přes Kyjev. Cena 8390 Kč za zpáteční let Budapešť–Bangkok. Je pár termínů na listopad a na začátek prosince. Nejlevnější zpáteční letenka do Budapešti je asi za tisícovku, ale nejspíš se netrefíte do termínu. S busem RegioJetu je to ještě docela příjemná vzdálenost, z Prahy je zpáteční za cca 900 Kč a můžete jet kdykoli. 

Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK