Kulturní šok Brazílie

Pojeďte na karneval do Ria. Na líbání pozor

[su_wiloke_sc_company_website]

Teď je ten správný čas koupit lístky na karneval v Riu. Jak si to užít a nenechat se zavřít?

Letos propukne paráda 9 – 17. února. Ještě jsou lístky na jednotlivé show. Jasně, není to zadarmo. První večer je za 200 Kč, ale jiné dny vyjdou nejluxusnější místa na největším Sambadromu (hlavní třída s tribunami, kam se vejde 90 000 diváků) i na 14 000 Kč za večer! Lístky čekujte tady.

Je Rio sexy po celý rok?

Samba je hudební a taneční styl exkluzivně brazilské tvorby a “vynález“, na který jsou Brazilci opravdu hrdí. A právem. Karneval a samba nejsou doménou pouze Rio de Janeira, ale celé země brazilské a jejího dychtivého obyvatelstva. Stovky bubnů víří a v jejich rytmu se sambodromem rozpíná energie sálající z rozpálených a zpocených těl tanečníků a tanečnic s širokými úsměvy a drtícím sex-appealem. Zdobené alegorické vozy se téměř vznáší nad vozovkou a odolávají erupci sílící extáze polonahých těl…

image
Studenti školy samby Caprichosos de Pilares samba (Kategorie B, třetí divize) během svého vystoupení na ulici Intendente Magalhaes v Riu. Školy kategorie B nejsou vpuštěny na Sambadrome. Tam mohou jen A a speciální projekty.

Je tu všechno dovoleno?

Flitry, štrasy a křiklavé barvy zvýrazňující smyslné křivky mulatek, jsou zároveň jejich oděvem. Oblečený–neoblečený, nestydí se tu nikdo. Ulice a celá země se postupně zaplňují nasládlým pachem sexu. Jeden by řekl, že je vše dovoleno, neexistují hranice, ani morální ani etické. Skutečně?

Já zažil ale úplně jiné Rio

Karneval je až v únoru. Jenže jaké je to tu po zbytek roku? Tohle je můj zážitek z oslav právě teď. Stojím na pláži Copacabana, kde za měsíc bude řádit polonahý festival a zažívám úplně jinou realitu. Je silvestrovské odpoledne, lidé se pomalu schází na břehu moře, aby za pár hodin přivítali Nový rok. Po ulicích běhají lidé nejrůznější sexuální orientace v barevných kostýmech. Mezi nimi obzvlášť vynikají Drag-queens či chcete-li travestité. Ti se promenádují mezi projíždějícími auty, využívají červených světel semaforu, aby zanechali/y na kapotách a sklech čekajících aut otisky rtěnek, potu i dalších tělních tekutin. Na chodnících se lehce pohupují policisté vdechující vlahý, mořský vzduch. Pohoda.

To se mi líbí, společnost bez falešného moralizování, odvázaná. Tuhle silvestrovskou párty si užiju. Jeden a půl miliónů lidí rozevlátých po pláži se objímá a přejí si navzájem dobrý rok. A já se natočím ke své dívce, obejmu ji a pak už se jen líbáme a skládáme se na stále ještě teplý písek. A najednou se mi zdá, že jsem zaslechl z míst, kde se nachází chodník, lehké, nelibé „hučení“. Nejdříve tomu nevěnuji pozornost, ale urputný zvuk vycházející jakoby z útrob nějaké bestie, mě nutí zvednout hlavu a zjistit co se vlastně děje. Na chodníku stojí skupinka lidí s velmi nelibým pohledem. Nejdřív si jejich nelibost nedávám do souvislosti s námi a naší vzácnou chvíli, až do momentu, kdy se z „bestie“ vyloupne drobná postavička v policejní uniformě a kráčí přímo k nám. A vykazuje z pláže! Nerozumím ani slovu a tak se trošku stavím na zadní, ale než mohu cokoliv namítat, bere mě Franciska za ruku a se slovy:“ Sklop hlavu, nezvedej oči a jdeme“ mě pomalu, tak trochu proti mé vůli, táhne pryč do útrob města. Po chvíli dodává, že jsme měli štěstí, že byl ten policajt sám, jinak by nás odvezli na stanici. Ničemu nerozumím! Taková skvělá a „odvázaná“ společnost.

Klikněte pro velkolepou náladu karnevalu:

Pokrytecká nahota

Ostatně nedávno jsem tu měl jiný zážitek, který mi dal další příležitost si ujasnit, jak je to tu vlastně s tou „volnou morálkou“ Brazilců doopravdy je. Úplně sám v nádherném zálivu se chystám svlažit své utrmácené tělo. Nikde nikdo, pouze jeden mladý pár koupající se daleko od břehu. Rozhodnu se vstoupit do průzračné vody tzv. na Adama. Po několika tempech vidím, že si to ten mladý pár najednou rozmyslel, nezvykle rychle vylézá z vody a mizí za skalami. Kochám se, splývám, nořím se a plácám radostí na hladinu oceánu. Je mi neskutečně blaze. Ne však na dlouho. Jen do té doby, než zahlédnu skupinku mladíků a jednu dívku, ve které poznávám polovičku páru, co se ještě před chvílí koupal. Na první pohled nic zvláštního, kdyby nebylo rychlé chůze a zaťatých pěstí. Mladíci rozkopávají mé svršky a propichují mne jiskřivými pohledy. Jako by snad na dálku chtěli vytáhnout z vody, a snad i lynčovat. Nezbývá mi než plavat směrem na otevřené moře, překonat dlouhý úsek zálivu, abych se mohl vyčerpán bezpečně vrátit na břeh, daleko od popuzených hochů. Se zmatkem v hlavě, nahý, opouštím břehy laskavého moře.

image
Oslava Nového roku na pláži Copacabana v Riu. Jako u nás, jen trochu krvavější.

Kanáry jsou určitě ostřejší

Ano, na místních plážích uvidíte dívky a zralé ženy oděny v plavečkách, které připomínají spíše dentální nit, ale přesto nejsou nahé. Zajdete si do sauny, ale ani tam nebude nikdo nahý. Hledáte na 7 tisících kilometrů brazilských pláží pláž nudistickou, ale žádnou nenajdete. Nikdy a nikde se vám nestane, že byste zahlédli bělající se zadeček za ručníkem převlékajícího se plavce. Nic takového. Křesťanská morálka s lehkým nádechem pokrytectví vládne této úžasné zemi a její společnosti. Jsem poučen a je třeba to respektovat.

Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat

Takže dívky a děvčata, které si vršky k plavkám ani nekupujete, a rozhodnete se navštívit nádhernou Brazílii, rychle si běžte nějaký pořídit. Nebo v zemi samby a karnevalu narazíte.

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK