Architektura Argentina

Prezidentský dům ve skleněné kleci

  • Instagram index
    6
  • Party faktor
    4
  • Dostupnost
    5
[su_wiloke_sc_company_website]

Dům bývalého argentinského prezidenta Sarmiento stojí v obrovské skleněné vitrýně

Bývalý prezident neznamená někdy před deseti lety, ale myslíme tím 19. století. Domingo Faustino Sarmiento zemřel v roce 1888. Druhý argentinský prezident (nebo sedmý, podle toho, jak se to počítá) byl fanoušek do vzdělání. A to je tak všechno, co o něm potřebujete vědět.

Argentina i sousední Chille (od domu je hranice jen 15 kilometrů) jsou dobrými sousedy. Ale i přátelští sousedé mohou mít občas problémy. V roce 1965 se po příhraničním incidentu se mezi oběma zeměmi rozhořela vlna nepřátelství. Busta Dominga Faustina Sarmiento, byla horlivými chillskými studenty vyhozena do řeky Mapocho v Santiagu de Chile. Stane se :-) Foto: Profimedia
Argentina i sousední Chile (od domu je hranice jen 15 kilometrů) jsou dobrými sousedy. Ale i přátelští sousedé mohou mít občas problémy. V roce 1965 se po příhraničním incidentu se mezi oběma zeměmi rozhořela vlna nepřátelství. Busta Dominga Faustina Sarmienta byla horlivými chilskými studenty vyhozena do řeky Mapocho v Santiagu de Chile. Stane se 🙂 Foto: Profimedia

Co je ale dobré vědět, že až se budete potulovat po centru Buenos Aires, máte to jen pár kilometrů podívat se na jeho letní sídlo. Je zbožně zasklené do ochranné klece, asi jako voskově mrtvé tělo Vladimíra Iljiče. Dům je na nádherném místě v deltě řeky Río Paraná de las Palmas. Není to nic divokého, co by nezvládl školní zájezd. Výlet lodí z centra Aires je skvělý způsob, jak na chvíli utéct z města pouličního zločinu a každodenních demonstrací. Na tomto odkazu do Airbnb se koukněte na romantické chaloupky na kůlech, které najdete v povodí řeky. Ostatně rameno veletoku Paraná, které se jmenuje řeka Sarmiento, je jedním z nejnavštěvovanějších míst v deltě. Bohatí Porteños (lidé z Buenos Aires) tu mají své atraktivní domy a luxusní sportovní kluby už od konce 19. století.

image
Do muzeí jezdit lodí. To je náš sen. Foto: Profimedia

Takže mě pustí dovnitř do toho skleníku?

Ano, budova byla prohlášena historickou památkou v roce 1966 a teď funguje jako muzeum. Při prohlídce si určitě vzpomenete na Jára Cimrman ležící, spící a absurdní muzeum, kde ukazovali i průřez peřinou. Tak někde to myslí vážně. ?

Tady to je. Ze Street View můžete překliknout i na mapu.

Muzeum je otevřeno od středy do neděle 10:00 – 18:00. Můžete jet samozřejmě autem a jede tam i vlak přímo do centra Tigre, což je to městečko, kde dům oficiálně stojí. Z vlakáče v Tigre to dojdete pohodlně pěšky.

Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK