Eurovíkendy Počasí

Řím, Oslo, nebo Kanáry? Kdy je nejlepší doba vyrazit po Evropě?

[su_wiloke_sc_company_website]

Náš průzkum vychází z mixu dostupných databází a především z našich dlouholetých zkušeností. Zohledňujeme počasí i vývoj cen během roku. Kam a kdy vyrazit?

Jistě, každému vyhovuje něco jiného. Turisté obecně nasnášejí jiné turisty a tak doufají, že si užijí nejvhodnější meteorologické podmínky a současně zrovna oni zázračně minou davy lidí a předraženou sezónu. Obojí není příliš možné.

Pak je opačný přístup, kdy naschvál jedete v době nejhoršího počasí, abyste se vyhnuli davům. Ale co dělat v Oslu v lednu? Ceny budou i tak vysoko a venku toho moc nedáte. Sestavili jsme žebříček populárních turistických destinací a propočítali doporučení, kdy kam vyrazit. Zohledňujeme podnebné podmínky, ale i kolísání cen v důsledku turistické sezóny. Tady je náš evropský cestovní zlatý grál.

image
Istanbul je jedním z těch skvělých měst, která jsou překrásná v jakémkoli počasí i světle. Kluk skáče z Galatského mostu. Červenec.
iamge

Města slouží jako orientační body pro prvotní rozhodování, kam vyrazit. Nenajdete Lisabon, tak se řiďte Portem. Madrid má sice mnohem kontinentálnější podnebí než Barcelona (hlavně chladnější zimy), ale optimální sezóna je tam podobně. Dali jsme přednost jednoduchosti a přehlednosti před zahlcením daty.

Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat

Oproti ostatním kontinentům v této naší sérii článků je Evropa mírumilovný pás. U nás je to jednoduché. Zima v zimě a nijak drastické teplo v létě. V severních státech je to o něco studenější, nejsevernější výběžky končí až arktickým podnebím. Naše česká sezóna dešťů (říjen a listopad) je pak o něco delší na pobřeží Atlantiku. Ale i když vás Londýn v prosinci otráví deštěm, užijte si tamní vánoční trhy.

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK