Interview Kulturní šok Video Maroko

Video: Jak v Maroku nevybuchnout

[su_wiloke_sc_company_website]

Většina turistů zná Maroko asi tak stejně dobře jako my. Surfování, Essauira, trek do pouště, Marrákéš a možná ještě Fás. Tentokrát jsme ale narazili na někoho, kdo je opravdový insider. Cestovatel Albert Fikáček v Maroku pracoval a mnohokrát se tam vracel.

Klikněte na fotku s minami nahoře. Ve videu najdete všechno včetně ukázky místní TV show. V našem videu se ho zeptáme, jaké tam vládnou trendy a kam opravdu jet. A především se konečně dozvíme, jak je to aktuálně s cestami na Západní Saharu.

A pokud vám video nestačilo, přečtěte si naši předchozí reportáž o Maroku tady. Především tipy na filmové lokace stojí za to.

Essauíra z naší reportáže je kousek od města Warzazát. Znáte ze seriálu Hra o trůny.

Kolik to tam stojí? (2017, Marrákéš)

Jídlo v levné restauraci: 72 Kč (130 Kč platíme v ČR)
Menu v McDonald’s: 121 Kč (129 Kč v ČR)
Pomeranče (1 kg): 13 Kč (34 Kč v ČR)
Voda (1,5l): 14 Kč (13 Kč v ČR)
Krabka cig. M. (nemůžeme napsat název značky kvůli cenzuře FB): 79 Kč (100 Kč v ČR)
Lístek na MHD: 9 Kč (24 Kč v ČR)
Benzín: 23 Kč (30 Kč v ČR)
Lístek do kina: 123 Kč (179 Kč v ČR)
Nájem malého bytu v centru: 10 200 Kč (14 900 Kč v ČR)

Jak vidíte, ceny jsou o maličko nižší než v Česku, ale opravdu jen o trošku. Průměrný plat je tam 11 600 Kč (25 300 Kč v ČR). Zpáteční letenka vás dnes přijde na necelé 4 000 korun (viz brněnský vyhledávač Kiwi). To je za tak blízkou exotiku skvělé.

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK