Počasí Tipy a triky

Kdy vyrazit do Ameriky? Nejlepší měsíc je…

[su_wiloke_sc_company_website]

Amerika je kontinentem nekonečných možností i nejrůznorodějšího počasí. Víme, kdy a kam vyrazit!

Jistě, každému vyhovuje něco jiného. Někdo upřednostňuje dokonalé meteorologické podmínky, jiný jezdí naschvál v době nejhoršího počasí, aby se vyhnul davům. Ale co dělat v Chicagu v lednu? Ceny budou i tak dost vysoko a venku toho moc nedáte.

Sestavili jsme žebříček populárních turistických destinací a propočítali doporučení, kdy kam vyrazit. Zohledňujeme podnebné podmínky, ale i kolísání cen v důsledku turistické sezóny. Náš průzkum vychází z mixu dostupných databází a především z našich dlouholetých zkušeností. Tady je náš verdikt.

iamge

Severní Amerika je tak obrovská, že je téměř nemožné roztřídit ji podle typů počasí. Našim oblíbeným obdobím je podzim na severovýchodě USA a v Quebecu. A ta nejhorší doba na návštěvu? Nemůžeme se rozhodnout mezi nárazovým ledovým větrem v polovině zimy a rozpáleným létem na jihovýchodě USA.

Květen i září budou super kdekoli na západním pobřeží.

iamge

Podnebí většiny Střední Ameriky je horké a vlhké – zejména v blízkosti pobřeží. Jestli tomu chcete uniknout, musíte vylézt nahoru do hor. Od prosince do dubna, když neprší, je v této části kontinentu nejpříjemnější klima na cestování. Zbytek roku se připravte na silné deště a tropické bouře.

Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat

V Karibiku je to dost podobné. Nejlepší doba k návštěvě je někdy mezi listopadem a dubnem, i když upozorňujeme, že optimální období je na některých ostrovech kratší. Deštivá sezóna je po zbytek roku. Zvláštní pozor si dejte na září a říjen, kdy tady fičí hurikánová sezóna.

image
Nás Evropany to trochu mate, ale jižní ve slově Jižní Amerika automaticky neznamená, že je tam teplo. Turisté v Cuzco (historické hlavní město Peru). Město z 15. století leží ve výšce 2500 metrů nad mořem a je nejnavštěvovanějším místem v Jižní Americe.
iamge


Jediné cestovní pojištění bez limitů. Klikněte tady a máte slevu 50%. Zadejte slevový kód: SLAVANAZDARVYLETU50 Maximální jistota za 78 korun na den. 

Klima Jižní Ameriky je neuvěřitelně rozmanité a čára rovníku (protíná Ekvádor) ho rozděluje na dvě zrcadlově opačné části. Podle toho, na které straně této pomyslé čáry stojíte, se místo přiklání k zimnímu / letnímu období.

Na severu v Kolumbii a ve Venezuele je období sucha (nejlepší pro návštěvu) ve stejné době, kdy je u nás zima. Tedy někdy mezi Vánocemi a Velikonocemi. Ekvádorské hlavní město Quito je nejlepší od června do srpna.

Nejlepší doba pro návštěvu Amazonie je červen až říjen. většinou je tu 100% vlhkost a odpolední prudké bouřky. Jestli pojedete do Ria, příjemný je červen až září, ale počítejte s tím, že může být trochu studenější voda.

U míst podél západního pobřeží celého kontinentu je období sucha mezi červnem a říjnem. Délka optimální sezóny ale trochu kolísá podle toho, o jakou jde přesně zemi. Do Macchu Picchu vyrazte v (jejich) zimě, tedy od května do poloviny září.

Chile, které je dlouhé víc než 4000 km, má několik typů klimatu, stejně jako Argentina. Ty se pohybují od pouští přes tropické pralesy až po téměř Antarktidu. Tam žádné obecnější rady neexistují. V jediné zemi užijete v jednu chvíli bikiny i péřovku.

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK