Jídlo Video Thajsko

8 nejlepších pouličních jídel v Bangkoku

  • Instagram index
    10
  • Party faktor
    10
  • Pikantnost
    10
[su_wiloke_sc_company_website]

Bangkok je jedno z nejlahůdkovějších míst na zemi. Ale kde a co přesně sezobnout? Vybíráme nejlepší chuťovky.

Thajský ekonomický zázrak už tuhle skvělou zemi posunul na cenovou úroveň Evropy. Pokud se v Bangkoku budete chtít rozšoupnout, počítejte se stejnými cenami jako u nás. Kromě jediné výjimky: jídla na ulici. To je několik světelných let před námi. V kvalitě, pestrosti i čerstvosti. A stále stojí pár korun. V BNGK je několik vyhlášených čtvrtí, kde se můžete skvěle najíst a každá má svá specifika.

Naše video pro nalákání přímo z ulice Bangkoku:

Čínská čtvrť (Chinatown, nebo taky Yaowarat)

Tahle čtvrť je považována za matku thajského pouličního baštění. Už podle názvu je to jasná singapurská enkláva, ovšem plná thajských chutí. Připomínáme například klasiku, thajské saté (satay). Maso připíchnuté na bambusovém klacíku se griluje na otevřeném ohni a podává se s arašídovou omáčkou. Na ulici vám to strčí klasicky do igelitového pytlíku a když budete chtít, přihodí k tomu i jasmínovou nebo lepkavou rýží a nejlépe s nějakým tím voňavým salátem obsahujícím thajskou bazalku.

Staré město (Old Town nebo taky Banglamphu)

Město protkané sítí kanálů připomínající Benátky a ještě mnohem hustší sítí starobylých obchůdků i stejně zásadních vyhlášených malinkatých stánků a prodejců, bojujících každý den o přízeň zákazníků. Dejte si khao gang (kari s rýží), jídlo ideální k snídani nebo obědu. Kultovní podnik je Khao Gaeng Rattana (Nang Loeng Market). Jejich vyhlášené je gang kyjev waan gai (zelené kuřecí kari) a gang som goong (kari s krevetami ve sladkokyselé omáčce).

Nang Loeng Market je jedním z nejlepších trhů s čerstvým jídlem v Bangkoku. Foto: Bangkok Food Tours.

A nemyslete si, Bangkok není jen o pouličních mistrech za 50 bathů. Vyhlášený pro práci s wokem je třeba kuchař Jay Fai (327 Mahachai Road), který je ale taky ve městě jedním z nejdražších. Jeho tom yum talay (pikantní polévka s citronovou trávou a mořskými plody), může stát až 1500 bahtů (1000 korun)! Nejoblíbenější jídlo tohoto šéfkuchaře je guay tiew pad kee mow (jídlo známé taky jako “opilé nudle” nebo smažené nudle s množstvím chilli).

Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat

Ručně vyráběná zmrzlina není typické pouliční jídlo (tu nahrazují všudypřítomné šejky s ledem), ale podnik Nuttaporn Ice Cream (94 Phraeng Phuton Square) stojí za návštěvu. Zmrzlinu tu už připravují 60 let. Právě tady si dáte všechny ty exotické příchutě jako mango (mamuang), dragon fruit, marakuja (passion fruit) i thajský ledový čaj (cha yen). A taky všechny ty vynikající posypy a polevy jako pražené arašídy, lotosová semínka, červené fazole, strouhaný kokos, kandované švestky a kokosovou lepivou rýži.

Už třetí generace v podniku Guaythiew Pik Gai Sainampung (Sukhumvit) vaří vynikající kuře. Foto: Streetside Bangkok.
image
Tohle se vaří celé hodiny a vzpomíná se na to celé roky. Kuřecí křidýlka a čerstvé kousky poupat prvosenky. Foto: Streetside Bangkok.


Sjednávat si cestovní pojištění stále znova je otrava a navíc drahé. Pořiďte si pojištění celoroční! Díky našemu webu teď máte 50% slevu. Celý rok za 806 Kč nebo celá rodina už za 1214 korun. Obrovsky ušetříte! Klikněte tady a zadejte slevový kód: SLAVANAZDARVYLETU50 a zaškrtněte dlouhodobé pojištění / platba ročně. 

Sukhumvit

I když je dnes tato oblast (pojmenovaná po dopravní spojnici, která ji protíná) plná obligátních Starbucksů a sushi barů, pořád platí klasická poučka, že tam, kde jsou peníze, je i dobré jídlo. Najdete tu nejlepší podnik na nudle s kuřetem, Guaythiew Pik Gai Sainampung (392/20 Sukhumvit mezi sois 18 a 20). Místní specialitou je guaythiew pik gai, polévka s nudlemi. Vybrat si můžete mee (rýžové nudle), sen yai (široké rýžové nudle), nebo giem ee (ručně vyráběné nudle čínským stylem). Nudle jsou polité pomalu vařeným kuřecím vývarem a posypané sekanými oříšky. Zelené fazolky a kuřecí křidélka se tu dusí přes noc.

Silom a Sathorn

Tyhle dvě jsou obchodní čtvrti. Takže i poněkud nudné. Když už tu budete, je to spíš místo pro rychlé zakousnutí něčeho do ruky. Khao soy (vaječné nudle na kari) je pravděpodobně nejslavnější jídlo severního Thajska: Mix nudlí v čínském stylu, jemně ochucených kokosovým mlékem a kari, a k tomu dušené hovězí nebo kuřecí maso. V Praze to kdysi dělali ve vynikajícím Noodle baru (už krachnul) pod názvem Chiang Mai nudle. Jedno z mála míst, kde si na tom pochutnáte v Bangkoku, je Khao Soy (Silom Soi 3, Soi Pipat). Mňam!

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK