Sport Tipy a triky Zdraví

Airbag pro plavce

[su_wiloke_sc_company_website]

Nafukovací rukávky jsou konečně hitech. Jdete se utopit, a přesto přežijete. Jak je to sakra možné?

Můžete se naučit plavat, můžete se pojistit, a přesto to někdy nestačí. Freerideři na sněhu měli až doteď před fanoušky vodního svobodomyslného ježdění výhodu. Lavinové vyhledávače alias pípáky výrazně zvyšují šance přežití v případě sněhového průšvihu. Surfaři i rekreační plavci doteď mohli spoléhat jen na plavčíky, kamarády a leash, kterým je surfař přivázán k prknu. To je jediná úniková cesta z hlubin. Ale je to tady: šance na přežití se právě vyrovnaly. Americká firma Kingii prodává něco jako hitech rukávky 2.0. 

https://www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/?externalpartner=10000430

Nafukovací rukávky? To má být jako cool?

No dobře, věci, které vám mají zachránit život, obyčejně na první pohled nevypadají cool. Airbagy, pojištění, záchranné pásy… Jestli jste v duši sebevrahem a k životu potřebujete příchuť smrti, naprosto to chápeme. Jen je tu dost vysoké riziko, že ten život nebude trvat moc dlouho. Pochopili to už dávno třeba sebevražední bikeři, kteří bez integrální helmy už nevylezou ani z hospody. Red Bull Rampage tak má stále svou syrovost, a přesto na něm není nutné zabít všechny  účastníky zájezdu.

Wearable airbag keeps you from drowning

This inflatable airbag keeps you from drowning ?

Zveřejnil(a) In The Know Innovation dne Pátek 20. červenec 2018

 

A podobně je to i ve vodě. Kdo na surfu zažil pořádnou pračku (spadnete do hlavní vlny a příboj vás kutálí k pobřeží a „pere“ dál a dál), ví, že to není legrace. Ztratíte pojem o tom, kde je vlastně nahoře a dole, a jediná šance na nadechnutí je pak provaz (leash), který vám ukazuje, kterým směrem je hladina a vaše prkno/spása. Jenže co když se udeříte deskou do hlavy a ztratíte vědomí? Anebo co když nesurfujete, ale milujete šnorchlování nebo plavání a chcete mít i tak nějakou jistotu? 

image
Bodyboarding vypadá připitoměle bezpečně, ale i takhle zdánlivě snadný sport dokáže zatopit. Základní průšvih je, že to nemáte přivázané k noze jako na surfu, ale k ruce. Autor článku si na téhle desce ve velkých vlnách vyhodil rameno. Hehe!

Takže je to něco jako airbag připevněný na ruce?

Představte si to asi jako pětinásobné breitlingy. Větší hodinky, ve kterých je bombička s CO2 (jde vyměnit). Stisknete pojistku a na zápěstí máte okamžitě nafouknutou bublinu, která vás vytáhne vzhůru. Není to úplně jako záchranná vesta, která by vás udržela nahoře i v bezvědomí. Pokud si to nepřicvaknete na krk (nedoporučujeme), vytáhne vás to nahoru jako záchranná ruka. Posledních pár centimetrů už musíte sami. Kromě surfařů je to super i pro opilé důchodce ploužící se po pláži i pro jachtaře jako doplněk záchranné vesty. Koupit se to dá na německém Amazonu za 1500 Kč třeba tady. Stránky výrobce jsou tady.

Spočítejte si cenu cestovního pojištění s 50% slevou od Sláva nazdar výletu!
Na kolik dní jedete?
Kolik Vám je?
Kam jedete?
 
Chci se hned pojistit
Sleva bude automaticky započítána.
Pošlete mi slevový kód
Cestujete později? Pošleme vám slevový kód do emailu.
Připomeneme se 4 dny před odjezdem.
Odeslat
Je na tom i kompas a píšťalka, stejně jako na moderních batohách. Tatranka se tam ale už bohužel nevejde. Věříme v další verzi 4.0! Foto: Kingii

Nebo se naučte pořádně plavat podle našeho dalšího článku tady.

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK