Autoři

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

Ivan Brezina

Na desítkách výprav do asijských zemí prožil více než tři roky života. Je autorem legendárního cestovního průvodce Cesty na východ (o pozemní trase z Česka do Indie) a jako novinář se specializuje hlavně na cestování. Píše třeba pro přílohu Víkend MF Dnes, také pro Travel Digest, Koktejl nebo Elle. Pro cestovatelský pořad Objektiv České televize natáčí reportáže, kterých bylo až dosud odvysíláno více než osmdesát.

Simona Ondráková

Hledá se. Postrádá orientační a několik dalších smyslů. Zkusila vejšku, práci, bohémství a nyní zakládá farmu zvířat. Autorka několika nikdy nenapsaných blogů.

Natálie Veselá

Cestuje ráda do všech směrů, nejradši ale na jih a na východ. Miluje orient se všemi jeho chutěmi, vůněmi a kraválem a sní o tom, že si na důchod pořídí plážový bar někde u Černého moře.

Jan Uhlík

Každoročně navštěvuje Polsko, svou druhou domovinu. Nejvíce ho baví poznávat zblízka své kořeny, sbírat střípky kultury a skládat z nich pestrobarevnou mozaiku. Mimo to je neustále na cestách s Apollinairem, Rimbaudem a Bieblem. Nejraději okouší atmosféry míst prolezlých smrtí.

Jiří Holubec

Publicista na volné noze, sběratel gramofonových desek a DJ Rádia1. Nejraději cestuje do Indie, jihovýchodní Asie a podniká roadtripy po USA.

František Michlík

Profesionální turistický průvodce. Miluje cestováni jako prostředek poznáváni, vzděláváni, porovnáváni, přehledu, rozhledu a nadhledu. A taky proto, že se to kdysi - a ne tak dávno - nesmělo a nedalo.

Tereza Vaisová

Sbalí si krosnu a psa kdykoliv to jde a vyráží, kam se jí zrovna chce, a kam jí to vlak a auto dovolí. Má totiž tak panickou hrůzu z létání, že se tak jednoho dne musí dokodrcat až do Vietnamu a Kambodži, kde třeba zůstane. A možná i nakonec vymění box za Muay Thai!

Martin Kavka

Martin Kavka

Na volné noze píše pro firmy a pracuje jako hračkářský magnát na půl úvazku. Kromě toho prokrastinuje, sbírá slova a hromadí knihy. Taky běhá - cokoliv od pár kiláků po maratón. Cestuje rád prakticky kamkoliv - daleko i blízko.

Johana Křížková

Miluje cestování na motorce nebo autem, nejradši spí pod stanem někde daleko od civilizace a je nadšenou gastroturistkou.

Alena Machálková

Posledních 6 let strávila studiem, prací a cestováním hlavně v Africe, Asii a Jižní Americe. Založila neziskovku Bookfeeding Project, která se snaží zpřístupnit vzdělání komunitám v Africe a Asii pomocí knihoven. Momentálně cestuje z nejjižnějšího bodu Afriky, aby ukázala, že ne všechno, co se o tomto kontinentu říká, je pravda.

Pavel Jirát

Už 14 let žije jako český expat v cizině a užívá si nomádského života už na třetím kontinentě. Pracoval v Kuvajtu, ve Švédsku a Kataru. Zbytek procestoval na vlastní pěst a laptop. Když člověka necítíte, nejste dost blízko. Čtěte jeho Pajero blog (http://www.pajeroblog.cz)

Marie Barvínková

Na volné noze píše a věnuje se PR. Nejradši vyráží kamkoli, kde je hodně vitaminu D a super lokálního jídla. Jednoho dne se přestěhuje do Lisabonu a napíše tam knihu (nebo bude ve stánku prodávat mazagran).

Kryštof Svatoň

Nadšený cestovatel a fotograf. Většina jeho cestovatelský výprav vede do přírody a do hor. Spíše ho najdete potit krev a slzy na horském hřebeni než vysedávat na kafíčku pod Eiffelovou věží.

Matouš Sudík

Nejradši by cestoval nonstop, ale nonstop utrácí za blbosti. Takže pak v létě skončí sotva v Řecku. Nejdál se dostal do Indie, protože to platila máma.

Slávek Král

Vyznavač low-cost cestování (autostop, kempování, dobrovolničení) je na cestách střídavě už 5 let. Nedávno dokončil svoji druhou cestu kolem světa stopem. 100 000 km stopem, projel 53 zemí a ve 13 z nich pracoval.

Michal Schindler

Chtěl by žít ve Švýcarsku někde mezi jezerem a horským štítem, nejčastěji byl v Benátkách, ale když už vylítne za hranice, nespíš to bude s rodinou k moři. Ale až děti vyrostou, vydá se s manželkou do finského Rovaniemi, kde si půjčí off-road a na pár dní zmizí za Polárním kruhem. Živí ho písmenka. Tuny písmenek. Podle toho vypadá.

Alice Kavková

Vystudovala herectví a 8 let pracovala jako redaktorka v televizi a na mateřské si začala psát blog maminator.cz Dětem i blogování se věnuje dodnes.

Matej Michlík

Na svých cestách po Evropě navštěvuje města i přírodu, a hledá v nich hlavně inspiraci. Vede ho jak poznávaní nového a jiného, tak touha zprostředkovávat zážitky a dělit se o ně s dalšími cestovateli. Jeho oblíbenými kraji jsou střední Evropa, Skandinávie a Irsko.

Jindra Mika

Rád fotí na film a cestuje. Doufá, že se jednou usadí někde v Kalifornii, kde bude poslouchat rock z vinylů a dívat se na oceán.

Petr Slavík

Mocné kouzlo hor a biku změnilo vystudovaného marketingového specialistu na profesionálního fotografa nadšeného pro dobrodružství a objevování. Založil projekt Trail-Busters, který patří mezi nejpopulárnější bikové inspirace v Česku. Specialista na backcountry a útěky z civilizace. Traily objevoval ve švýcarských Alpách, izraelské poušti Negev, v legendárních Rockies i divokých rumunských Karpatech.

Petr Tomaides

Petr tráví stovky hodin často téměř nehybně v mexických mangrovech. Je to obrovská meditace, soustředění i pozornost. Kamerou odkrývá lidem místa, na která se jednoduše nemohou dostat. Právě dokončuje nový film o mangrovech, tentokrát v týmu se skladatelem Vladimírem Franzem. Těšte se! Adios.

Zuzana Březinová

Ve dvanácti se projela transibiřskou magistrálou, obešla Bajkal s báglem na zádech a od té doby i spoustu dalšího. Backpackerka, dogtrekerka, "ta holka co žije v krychli" a taky trochu sociální pracovnice. Neznáme totiž většího nadšence pro couchsurfing.

Petr Slováček

Muž z Ria

Václav Rybář

Na střídačku bydlí v New Yorku, Vídni a v Praze. Má neustále sbalený kufr a v něm tričko s nápisem Always on the Road. Projel snad všechny horské silničky v Rakousku a umí ochočit veverky, horské sviště i dopraváky na třech různých světadílech.

Václav Lang

Značnou část roku obvykle tráví na cestách, o kterých píše na svůj web Hikemyworld.com. Poslední dobou ho to nejvíc táhne do Mexika a Latinské Ameriky.

Radek Antl

Paty vytahuje občas, ale o to citlivěji na ně našlapuje. Pro výlety s výhledy, co kalibrují náhled na život, ledasco udělá - ale radost mu udělá třeba jen brilantně zalezlá kavárna. Obhájce teorie, že pro cestovatelský zážitek není třeba dalekých cest. Nikdy nehledí ani tak na ráz kraje a jeho krajiny, jako na charakter domorodých, přesto však sní o Islandu, kde skoro nikdo nežije.

Markéta Krejčová, Nový Zéland, hledání práce

Markéta Krejčová

Nový Zéland i medová víla

Robin Hendrych

Kubánec, který se narodil v ČR. Už v děloze zvládl odnavigovat cestu přes Atlantik a od té doby se na žádné cestě neztratil. Studuje filozofii, píše a pracuje na své přezdívce Chytrolín

Jan Urban

Designer a couchsurfer žijící ve městě Pabla Escobara. Milovník knih, oříšků, rapu a Snapchatu.

Marie Jirát, slavanazdarvyletu.cz

Marie Jirát

Žije a pracuje v Dubaji a cestuje po celém světě.

Dominka Cigánková

Dominika zrovna teď brázdí Vietnam. Na skútru.

Michael Kratochvíl

Michael Kratochvíl

Michal je vynikající fotograf a my využíváme jeho skvělou schopnost, že se umí dívat. Jednou nohou žije v Americe, takže pro nás občas zpracuje úžasné pokoukání ze svých cest.

Markéta Schinkmennová

Markéta Schinkmannová

Fanatička francouzského lifestylu. Virtuózně hraje na klavír, perfekně šprechtí francouzsky, leze po horách a cestuje jako princezna.

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

[wiloke_footer_instagram]
Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK