Dobrodružství Peklo na koloběžkách Video Itálie

Giro d’ Italia na koloběžkách. Jaromír Odvárka: Spíme čtyři hodiny ve stanu

 • Vůně potu
  10
 • Památky
  0
 • Poznávání
  8
 • Party faktor
  0

Šílený cyklistický závod Giro d‘Italia má letos stý ročník. Co vymyslet jiného, než tam udělat poprask s něčím netradičním? Parta kluků už podobně v roce 2013 vytřela zrak Francouzům na Tour de France. Princip je jednoduchý: Vyrazí o den dřív a každý den ujedou to samé jako cyklisté. Koloběžka je pomalejší, takže cesta často trvá výrazně déle. Není problém. Potřebný čas se vezme z přebytečného času na spánek. Ten se jasně přeceňuje.

Italské Giro není jen tak nějaká projížďka. Je to 21 etap ve 23 dnech a 3 572 kilometrů. Nechybí výšlap na Etnu a dvakrát obávaný průsmyk Stelvio.

Už se bojíte? My tomu šílenství stále nechtěli věřit, a tak jsme s kluky vyrazili na vikendovou přípravu na Zadov na Šumavě. Původní plán byl ujet jeden den společně. Vzhledem k tomu, že kluci vyrazili na koloběžkách na Šumavu z Prahy a my autem. Jenže za dobu jejich cesty jsme se sotva stihli ztratit v Praze v obchoďáku, vyfotit se u Temelína a nasvačit u pumpy. Pochopili jsme, že tohle je mimo naši výkonnostní kategorii.

Nahoře je první z našich videí dokumentujících tu víkendovou hrůzu. A nemyslíme tím jen alkoholový doping. Těšte se na další až do startu závodu.

Mimochodem věděli jste, že když jste pod vlivem alkoholu (což rozhodně není případ kluků, ti teď v rámci tréninku nesmí půl roku ani kapku), neplatí v zahraničí krytí vašeho cestovního pojištění? Obecně je problém samozřejmě i s extrémními sporty. Platí na vaši oblíbenou aktivitu pojištění? Kryje surf, lyžování, šnorchl, žehlení? … Připravujeme pro vás objasňující brožuru ve spolupráci s pojišťovnou AXA Assistance, která kluky na Giro d’Italia pojistila.

Kluky tahle sranda přijde skoro na milion (výstroj, doprovodná auta a tým). A to jedou nakonec jen low budget variantu, kdy je v podstatě všechno postaveno na dobrovolnické bázi. Podpořte jejich projekt na Startovači. Cílová částka je už sice dosažena, ale do toho, aby na tom neprodělali kalhoty, ještě stále dost chybí.

A tady je jejich projekt Kick Italy 2017. Nechybí hrníčkový merčajz a podpořit můžete i postižené děti z nadace Pink Crocodile.

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Přešel sám pěšky íránské hory, miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a vyvinul elektronickou hudební pilulku Audiopill

Maroko

Itálie

Slovensko

Čína

Rakousko

USA

Balkán

Mexiko

Vietnam

Rusko

Mali

Peru

Ázerbajdžán

Francie

Laos

Švédsko

Afrika

Dánsko

Antarktida

Thajsko

Turkmenistán

Bangladéš

Írán

Ukrajina

Chorvatsko

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK