https://slavanazdarvyletu.cz/jdem-na-ryby-jizni-korea-1000000-rybaru/
Kulturní šok Jižní Korea

Jdem na ryby. Jižní Korea, 1000000 rybářů

 • Příroda
  8
 • Ethno
  10
 • Památky
  2
 • Party faktor
  3
 • Pro děti
  10
 • Cenová dostupnost
  2

Jižní Korea je místo, které jsem si představoval romanticky jako v Kim Ki-dukových filmech. Je to tam, ale musíte hodně hledat. Soul je tuctové zaměnitelné město plné nudných skleněných baráků, jednoho vypreparovaného chrámu a jedné “starobylé” uličky, kde se sotva proderete davem turistů a koupíte čínské knedlíčky v páře. Soul nebrat. Vyrazit musíte z města na venkov. A proč nevyrazit až na hranici se Severní Koreou do města Chvačchon?

Pojďme na ryby. Bude nás milion.

Město Chvačchon (na internetu to nejdete spíš jako Hwacheon-gun) je stejně jako Soul taky paneláková záležitost, ale příroda okolo už je jiné kafe. 120 kilometrů na sever od Soulu, v řece tu žijí pstruzi citliví na čistou vodu a není lepší věc než v lednu uspořádat ledový festival, kdy sem naběhne milion návštěvníků a pokusí se je všechny chytit.

Ledová zábava je tu od 14. ledna do 5. února. Pstruzi jsou tu stále.

 

Rybaření, Severní Korea
Rybaření je o intimním pocitu, když jsi v divoké přírodě sám s rybou.

 

Hodiny sedíte u díry v ledu a prohlížíte si své úžasné rukavice Hello Kitty

Vypadá to tu jako nejhorší disneyovská ledová můra. Ale Asiaté si tyhle masové záložitosti užívají jinak než my, a tak se tu cítí jak ryba ve… v ledové vodě. Každý si musí vlastnoručně vysekat díru v ledu, u které pak čeká, až něco zabere.

Všechno je doprovázené obřími sochami z ledu, ohňostrojem, pojídáním ryb, curlingem, mrznutím na ledu a soutěžemi postovanými přímo na internet.

Příroda tak trochu jinak. Vstupné 200 Kč, letenka do Soulu od 13 000 Kč.

Jan Strmiska

V Indii si koupil motorku Royal Enfield 500. Než ho o ni okradli, projel pět indických států. Miluje Karpaty, oceán, jihovýchodní Asii i cesty za surfařskými spoty kamkoli. Roky testoval holky a měl na starosti módu v Maximu, šéfoval časopisu T3 (Tomorrow's Technology Today) a jeho nejnovější projekt je elektronická hudební pilulka Audiopill.

Líbí se vám Asie? Zkuste Indii.

MRKNĚTE NA NÁŠ INSTAGRAM

Sláva Nazdar Výletu CREATIVE DOCK